Ärritunud soole sündroomist vabaks ja kaalukaotus -15kg!

Siin on aus tagasiside ühelt noorelt Eesti mehelt, kes oma loo jagamisega soovib ka teisi julgustada, et kui häda käes tuleb abi küsida ja see julgelt vastu võtta, olgu siis mureks ärritunud soole sündroom või kehakaal – probiootikumid ja tervislik toitumine võivad korda saata imesid. Tasub proovida!

Ärritunud soole sündroom, gastriit ja spastiline jämesool

Olen 24-aastane Eesti mees. Umbes kaks aastat olen kannatanud ärritunud soole (IBS) tõttu tekkinud terviseprobleemide käes. Hädad said alguse stressirohkel perioodil, kui nakatusin kõhugrippi ja pidin võtma tugevaid ravimeid. Sellele andis omakorda hoogu ebakorrapärane ja ebatervislik toitumine. Terviseprobleemid progresseerusid niivõrd, et viimaks pidin pooleks aastaks lausa töölt eemale, koduseks jääma. Päranduseks kogu sellest olukorrast krooniline gastriit ja spastiline jämesool.

Raviskeem 1: ravimid, ravimid ja veel kord ravimid

Perearstilt saadud ravimite abil sain sümptomid kontrolli alla, kuid ravimite kogused, mida selleks tarbima pidin, olid meeletud. Sümptomeid ja enesetunnet silmas pidades, oli suhteliselt selge, et mu soolestiku bakteriaalne tasakaal on täielikult paigast ära ja heade bakterite kultuur hävinenud. Seetõttu otsisin abi toitumisnõustajalt, kes on eelnevalt sarnase probleemiga kokku puutunud ja nii leidsin toitumisnõustaja Kaisa Torni. Tema plaan oli kindel ja selge: samm 1: Fodmap toitumiskava ja samm 2: Dr.OHHIRA® piimhapebakterite kapslid ja kollageen.

Raviskeem 2: toitumisnõustamine, probiootikumid ja kollageen

Alustasime toitumise muutmisest. Kuu aega peale toitumiskavaga alustamist lisasime Dr.OHHIRA® 3-aastat fermenteeritud probiootikumid. Tulemused olid kiired ja selgesti näha juba teisel nädalal. Esimest korda kahe aasta jooksul ei hakanud mul peale söömist paha. Võib öelda, et hakkasin toitu uuesti armastama ja ka minu toidukogused kahekordistusid. Kui alguses ei suutnud ma kavas ette nähtud toidukoguseid ära süüa, siis juba kuuri üsna alguses hakkas see muutuma. Silmnähtavad muutused kaasnesid ka väljanägemises – ma ei näinud enam välja nagu oleksin haige või väsinud. Naha naturaalne jume taastus ja silmaalused tumedad rõngad hakkasid päev-päevalt vähenema.

Miks just Dr.OHHIRA® probiootikumid ja kollageen?

Minu kogemuse põhjal on Dr.OHHIRA® probiootikumid ja kollageen ainsad tooted, mis tegelevad haiguse põhjuse ravimise, mitte ainult sümptomite alla surumisega. Kui probleemiks on soolestiku hävinenud või hälbinud bakterikultuur, on Dr.OHHIRA® tooted just need, mis vaja, et see taastada ja tasakaalu seada. Minu elaval näitel need lihtsalt toimivad. Apteegi käsimüügist saadud teised probiootikumid kahjuks ei aidanud. Tegin läbi mitmeid kuure erinevate tootjate poolt pakutud probiootikumidega, aga tulemuseta.

Dr.OHHIRA® probiootikumid sisaldavad 12 tüve elusaid piimhappebaktereid, mida on fermenteeritud 3 aasta jooksul. Selle aja jooksul on need tootnud postbiootilisi metaboliite – biokeemilisi ühendeid, mis meie organismi kaitsevad ja taastavad (bakteriotsiinid, ensüümid, vitamiinid, aminohapped, virgatsained, immuunsüsteemi ühendid, lühikese ahelaga rasvhapped, lämmastikoksiid, orgaanilised happed). Seetõttu on Dr.OHHIRA® probiootikumid mikrobioomi taastamisel tõhusamad ja kiirema toimega, kui kõik teised probiootilised toidulisandid.

Üks oluline indikaator, millest tavapäraselt ei räägita, on väljaheited, aga ka see on oluline. Niisiis, räägime ka sellest. Enne ravikuuriga alustamist oli minu väljaheide värvuse poolest kollane ja kontsistentsilt vedel. Nüüd on see pruun ja struktuur on muutunud tahkeks. Hea näitaja, et jämesool on hakanud paremini talitama ja bakterikultuur on taastumas.

Mis on peale ravikuure muutunud?

Tänaseks olen läbinud kaks probiootikumikollageeni kuuri võin öelda, et mu tervis pole viimase kahe aasta jooksul veel nii hea olnud. Kuigi suurema stressiga perioodidel kipub mõnikord veel kõhuvalu kimbutama, ei ole see kaugeltki võrreldav valuga, mida ma enne kuuri pidevalt kannatasin. Söön palju rohkem, jaksan rohkem ja olen alati energiline. Seejuures olen kaotanud 15kg kaalu ja töötan vaikselt lihasmassi tõstmise kallal. Mis mind veel väga õnnelikuks teeb, on see, et peale kahte aastat saan uuesti kohvi juua. Naudin kohvi väga, kuid enne ravikuuri kaasnes iga kohvitassiga piinav valu kõhus ja okserefleks.

Aitäh Dr.OHHIRA’le, et olete suureks abiks Eesti inimestele tervise taastamisel. Olen ka väga tänulik oma toitumisnõustajale Kaisa Tornile, et tal oli viitsimist ja tahtmist minu probleemidega tegeleda ja aitas mu soolestiku jälle tööle. Tänu sellele on paranenud oluliselt kogu minu organismi tervislik seisukord.

Tervitades,
Eesti noormees Madis

 

Kui keegi lugejatest tunneb samuti huvi toitumisnõustamise vastu, siis artiklis mainitud toitumisnõustaja kontaktid leiate siit:

Toitumisnõustaja, elustiili- ja personaaltreener Kaisa Torn:
Facebook: https://www.facebook.com/tornkaisa/
Koduleht: http://www.personaaltreener.ee/
Koduleht: https://www.tantsugeen.ee/toitumisnoustaja/

 

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi