mikrobioomi analüüs

Bakterite roll meie kehas ja mida näitab mikrobioomi analüüs?

Mikrobioomi analüüs annab olulist infot, aitamaks mõista võimalikke soodumusi erinevate tõsiste haiguste tekkeks. Videoblogis arutleme Elsavie mikrobioomi teaduri Johana Koppeli, Elsavie tegevjuhi Priit Lumi ja Dr.OHHIRA® terviseedendaja ja koolitaja Reelika Kalmetiga mikroobide olulisuse üle – milline siis ikkagi on nende roll tervise säilitamise ja elustiilihaiguste ennetamise puhul?

Miks on mikrobioomi analüüs vajalik?

Lühike vastus sellele on, et mikrobioomi analüüsi abil saad teada, millised bakterikooslused organismis tegutsevad ning kas ja milliseid terviseriske see kooslus endast kujutab.

Kõik mikroobid, eriti need, kes paiknevad soolestikus, mõjutavad mitte ainult meie seedekulgla, vaid kogu organismi tervist. Näiteks on leitud, et  bakteritega seotud otseselt nii meie ainevahetus, südame veresoonkonna tervis, immuunsüsteem ning vaimne tervis – meeleolu, stressiseisund ja isegi söögiisu.

Mikrobioomi tasakaal on paljuski seotud erinevate haigustega. Näiteks on jämesoolevähi uuringutel leitud otseseid seoseid mikrobioomi ja toitumisega, lisaks võib mikrobioomi tasakaalutus põhjustada erinevaid soolepõletikke, ärritunud soole sündroomi, allergiaid, südame veresoonkonnahaigusi, vaimse tervise häireid, immuunsüsteemi tööd, rasvumist ning koguni II tüübi diabeeti.

 

Vaata ka mikrobioomi analüüsi eripakkumist!

 

Videoblogis otsime vastuseid küsimustele:

  • Miks tänapäeva inimese mikrobioom, vaatamata näiliselt rikkalikule toidulauale, ikka kesisemaks jääb?
  • Kuidas teada, millised bakteriliigid Sinu organismis ülekaalus ja mida puudu on?
  • Milliste haiguste riskid on Sinu mikrobioomi kooslust arvestades kõrgemad?
  • Kuidas teda, mida peaksid sööma ning oma elustiilis muutma, et bakterikooslus toetaks nii Sinu ainevahetust, südameveresoonkonna tervist, immuunsüsteemi tööd ja vaimset tervist?

 

Head vaatamist ja avastamist!

 

Täpsemalt Elsavie mikrobioomiuuringute ja analüüside kohta.

 

 

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi