Dr.OHHIRA® probiootikumide mõjust sportlastele: hemoglobiini taseme tõstmine ja hapnikuomastamise suurendamine

Hemoglobiini taseme ja maksimaalse hapnikuomastamise parandamine on igale sportlasele oluline. Hea, et täna on selleks olemas täiesti legaalsed ja tervislikud meetodid.

 

Paljud sportlased pööravad mingil määral tähelepanu oma toitumisele, kuid kui paljud neist tegelikult mõistavad, KUI oluline roll on nende mikrobioomil – ja seda mitte ainult toidu seedimisel, purustamisel ja toitainete imendumisel. Mikrobioomi oluline roll on leidnud kinnitust ka sportlike saavutuste seisukohalt väga olulistele näitajatele nagu näiteks hemoglobiini tase ning hapniku ja energia tarnimine rakkudesse.

 

Dr.OHHIRA® probiootikumide mõju sportlikule võimekusele vaadeldi kliinilise uuringu käigus, kus osalesid meessoost sportlased, kes kuulusid ülikooli kergejõustiku meeskonda. Kuuelt pikamaajooksjalt võeti peale intensiivset jooksmist vereanalüüsid. Seejärel hakkasid nad võtma Dr.OHHIRA® probiootikume kolme nädala jooksul. Kolme nädala möödudes, taaskord peale intensiivset treeningut, võeti neilt kordusanalüüsid ja võrreldi tulemusi.

Võrreldes probiootikumikuuri eelse tulemusega, oli sportlaste hemoglobiini tase tõusnud keskmiselt 8,4%.

 

Tippspordiga kursis olevad inimesed tõenäoliselt teavad, et hemoglobiini väikenegi suurenemine on suur asi. Professionaalse spordi maailmas on ebaseaduslik doping midagi, mida teha ei tohi, kuid põhjus, miks sportlased seda siiski teevad, on just nimelt hemoglobiinitaseme tõstmine. Hemoglobiin on see, mis toob hapnikku rakkudesse ja kudedesse ning kui teil on on rohkem hemoglobiini, saate rohkem hapnikku, saate rohkem jõudu ja rohkem energiat.

Uuring kinnitas, et Dr.OHHIRA® probiootikumid aitavad hemoglobiinitaset tõsta naturaalsel ja 100% seaduslikul teel.

Lisaks hemoglobiini tasme tõsule ilmnes samast uuringust veel teinegi märkimisväärne avastus:

 

Ca 30% võrra suurenes ka testgruppi kuulunud sportlaste hapniku omastamise võime – VO2max.

Sisuliselt tähendab see seda, et aeroobse tsükli jooksul töötleb organism rohkem hapnikku, kõrgendades anaeroobset künnist ja intensiivse treeningu käigus tekkiv piimhape eemaldatakse kiiremini. Lihasvalu, mis intensiivse treeningu tagajärjel tekib, on põhjustatud lihastesse kogunevast piimhappest. Kui aga organism eemaldab piimhapet kiiremini, on võimalus pikema aja jooksul intensiivsemalt treenida ja ka pääseda ka lihasvalust.

 

Seega, ei ole Dr.OHHIRA® probiootikumid mitte ainult seedimist reguleerivad toidulisandid, vaid nende roll ja mõju on palju laialdasem ning mõjutab lugematuid funktsioone kogu organismis.

 

Tutvu eesti keelse uuringu kokkuvõttega siin ning kogu uuringuga (inglise keeles) siin. Kui tundub põnev, vaata ka teisi uuringuid, mis Dr.OHHIRA® probiootikumide kohta tehtud.

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi