Piimhappebakterite abi allergia leevendamises.

Tundlikumad inimesed saavad juba mõnda aega aru, et kevad on käes. Silmad on vesised, nina turtsub, halb on olla. Allergiaravimeid saab tänapäeval apteegist nii retseptiga kui ilma, kuid on veel üks viis, mis võib aidata ebamugavaid allergiasümptome leevendada.

Mis on allergia?

Allergia on immuunvastus, mis tekib siis, kui keha reageerib üle ainele, mis on tavaliselt kahjutu, nagu õietolm, tolm või teatud toiduained. Kui allergiline inimene puutub kokku allergeeniga, tuvastab tema immuunsüsteem selle ekslikult ohuna ja vabastab antikehi. Näiteks IgE antikehi, et rünnata tajutavat sissetungijat.

Need antikehad vallandavad seejärel kemikaalide, nagu histamiini, vabanemise, püüdes allergeeni neutraliseerida. Just nende kemikaalide vabanemine põhjustab allergilise reaktsiooni sümptomeid, mis võivad ulatuda kergest kuni raskeni.

Allergilise reaktsiooni sümptomid võivad hõlmata järgmist:

Aevastamine, nohu või kinnine nina, sügelevad või vesised silmad, nahalööve või nõgestõbi, huulte, keele või kõri turse, hingamisraskused või vilistav hingamine, kõhuvalu, kõhulahtisus või oksendamine (toiduallergia korral).

Rasketel juhtudel võib inimesel tekkida anafülaksia, potentsiaalselt eluohtlik reaktsioon, mis võib põhjustada hingamisraskusi, madalat vererõhku ja teadvusekaotust.

Allergilise reaktsiooni sümptomid ilmnevad tavaliselt mõne minuti kuni mõne tunni jooksul pärast kokkupuudet allergeeniga. Allergiat saab diagnoosida naha- või vereanalüüside abil. Ravi võib hõlmata allergeeni vältimist, sümptomite leevendamiseks ravimite võtmist või immunoteraapiat immuunsüsteemi desensibiliseerimiseks allergeeni suhtes.

Piimhappebakterite roll allergia leevendamises.

Dr.OHHIRA® probiootikumid on toidulisandid, mis sisaldavad kasulike bakterite, prebiootikumide ja postbiootikumide kombinatsiooni, mis on loodud seedimise ja üldise immuunfunktsiooni toetamiseks. Kuigi konkreetselt Dr.OHHIRA® probiootikumide ja allergiate kohta on tehtud veel vähe teaduslikke uuringuid, näitavad mõned uuringud, et probiootikumid üldiselt võivad aidata leevendada allergia sümptomeid.

Viide meie teadusuuringutele, kus teiste seas on tõestatud ka allergiavastane toime (punkt 2.1) OM-X uuringud

Arvatakse, et probiootikumid aitavad allergiate vastu, moduleerides immuunsüsteemi, parandades soolestiku tervist ja vähendades põletikku. Probiootikumides sisalduvad kasulikud bakterid võivad aidata taastada soolestiku mikrofloora tasakaalu. See on oluline terve immuunsüsteemi säilitamiseks. Ja võib omakorda aidata vähendada allergiate tekkeriski ja leevendada allergia sümptomeid.

Dr.OHHIRA® probiootikumid sisaldavad mitmeid kasulike bakterite tüvesid, sealhulgas Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum ja Enterococcus faecalis, millel on tõestatud immuunmoduleeriv toime. Lisaks võivad meie probiootikumide prebiootilised koostisosad aidata toetada kasulike bakterite kasvu ja aktiivsust soolestikus, mis võib veelgi tugevdada nende allergiavastaseid omadusi.

Kuigi Dr.OHHIRA® probiootikumide allergiate mõju täielikuks mõistmiseks on vaja rohkem uuringuid, näitavad mõned uuringud, et probiootikumid võivad olla kasulikud täiendavad ravimeetodid allergikutele.

Ohutud abilised allergiate puhul.

Probiootikume peetakse enamiku inimeste jaoks üldiselt ohutuks ja nende võtmine võib olla suhteliselt lihtne viis allergiate leevendamiseks. Erinevalt mõnedest allergiaravimitest ei ole probiootikumidel tavaliselt kõrvaltoimeid ja need ei põhjusta uimasust või muid kognitiivseid häireid.

Probiootikumid viivad soolestikku kasulikke baktereid, mis võivad aidata toetada tervet immuunsüsteemi ja vähendada põletikku. See võib olla eriti oluline allergikutele, kuna allergia põhjuseks on sageli üliaktiivne immuunvastus ja põletik organismis.

Lisaks potentsiaalsetele allergiavastastele omadustele on probiootikumidel ka mitmeid muid tervisega seotud eeliseid. Näiteks seedimise parandamine, immuunsüsteemi ja isegi vaimse tervise tugevdamine.

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi