Aknest vabaks Kätleen

Aknest vabaks osaleja Kätleeni esimesed tulemused

Nooruke õpilane Kätleen on paar kuud nüüd püüdnud rakendada toitumisterapeudi näpunäiteid, tarbinud Tilk! nahahooldustooteid, mis on mõeldud spetsiaalselt akne ja põletikulise naha tarbeks ning Dr.OHHIRA® probiootikume, mis aitavad tasakaalustada soolestiku ja naha mikrobioomi.

Uurisimegi, kuidas Kätleen end tunneb ja milliseid muutusi on ta protsessi jooksul märganud?

 

Toitumise muutmine on olnud natukene keeruline

Toitumisterapeuti nõuannete kohapealt niipalju, et olen üritanud süüa rohkem kala, olen proovinud tarbida ka rohkem juurvilju, kuid olen mõistnud, et neid mul väga kerge suhu panna ei ole, ning ei ole leidnud ka mõnda head retsepti, kus neid maitseid paremini peita saaks. Samuti ei söö ma seeni ega avokaadot. Kalaga – kõik peale lõhe, on olnud samuti pisut keeruline, kuid olen lõhet viimasel ajal üsna palju tarbinud. Piima tarbimist olen väga oluliselt kärpinud, kuid mitte täiesti menüüst välja lükanud kuna olen tähele pannud, et natukene piima ei ole minu nahale pikaajalises perspektiivis nii hull.

Toitumisterapeut Marianne Grechko kommentaar:
Kuna Kätleen õpib koolis ja mitmed toidukorrad ta sööb seal, siis on tal natuke keeruline oma menüüd muuta. Siiski vaatamata sellele on ta olnud väga tubli ja isegi väheste muutuste juures on juba positiivseid tulemusi enda tervise juures märganud. Loomulikult ei ole meie nahk eraldi organ, mis töötab omaette. Kõik meie organismi süsteemid on omavahel seotud, mis tähendab, et ka väikesemad muudatused aitavad meie kehal tagasi tasakaalu minna. Naha probleemid ei muutu üleöö, nad vajavad järjepidevust ja pühendumust. Kui Kätleen jätkab enda une reguleerimist ja põletikku tekitavate toitude vältimist, muutub ka tema nahk siledamaks ja säravamaks.

 

Olen üritanud samuti regulaarsemalt süüa, kuid hommikusöök enamasti siiani jääb ära puhtalt pikema magusama une nautimiseks ja seda muuta on keeruline. Vee tarbimist olen samuti suurendanud. Vitamiinide tarbimine on kindlasti parandanud minu üldist enesetunnet, kuid pole siiani jõudnud hankida endale kroomi toidulisandit.

 

Akne on rahunenud ja naha seisukord märgatavalt parem

Naha seisukord on kindlasti muutunud vähem põletikuliseks. Tunnen, et Tilk! niisutav musta küüslaugu puhastuskreem kassinaeriga üksinda ei ole minu nahale piisav ning ei suuda võibolla minu nahka päeval kantud meigist piisavalt puhastada, kuid meigi mittekandmise päevadel on selle toime näo puhastamisel väga hea.  Arvan, et võiks äkki juurde kombineerida mõne puhastusõli, mis suudab paremini meigi jääke sulatada.

Pille Lengi Tilk! nahahooldus kommentaar: Tugevama meigi puhul on vaja rakendada mitmeetapilist näopuhastusrutiini, kus puhastuskreemi kombineeritakse näopuhastusõli või näokoorijaga. Viimase võib lisaniisutuse eesmärgil ka mõneks minutiks nahale jätta. Samuti sobib oma nägu ja dekolteepiirkonda poputada Detox Me näomaskiga, mis aitab puhastada ummistunud poore. Kindlasti on vaja naha pH tasakaalustamiseks ja lõpliku meigi ja mustuse eemaldamiseks kasutada näotoonikut.

Õrn sügavpuhastav musta küüslaugu ja kadaka näokoorija toimis minu nahal üsna hästi ja Cleanse Me näokreem piparmündiga on olnud üks minu lemmikuid näokreeme. Tunnen, et see näokreem ühtlustab kõige enam nahatooni ja aitab ka põletikuliste punnidega. Uuriksin veel, et ehk on teil ka mõni näopuhastusvahend, mis sobiks reaalselt meigi eemaldamiseks, sest hetkel kasutan selleks näopuhastus lappe, mis ei ole ilmselt kõige paremad põletiku ärahoidmiseks.

 

Esimesed muutused ilmnesid nädalaga

Esimesi muutusi hakkasin märkama umbes 1 kuu peale näohooldustoodete ja nädal peale vitamiinide ning probiootikumidega alustamist.

Suurem tagasilöök toimus siis, kui käisin Portugalis õppereisil ja nahk sai kohe stressirohketest olukordadest aru ning tekkisid väga hullud põletikulised punnid. Nädala jooksul ei suutnud ma näohooldustooteid kombineerides naha olukorda kiiresti parandada, muutus toimus umbes 3 nädala jooksul. Vahepeal tegi rahustav musta küüslaugu ja salvei näokreem niisutamise asemel mu näo naha kuivaks ja ketendavaks, kuid kui ainult seda näokreemi kasutada 2x päevas ilma teisi kreeme kasutamata, on tema toime siiski üsna hea.

 

Rohkem energiat ja parem meeleolu

Muutusi enesetundes pean samuti esile tooma.  Esimeseks on see, et ma ei tunne end päeva jooksul nii väsinuna. Dr.OHHIRA® probiootikumid on muutnud kindlasti ka minu seedimise paremaks ning ma ei tunne igapäevaselt enam puhitust. Samuti ei saa märkimata jätta umbes 5 kilost kaalulangust.

Olen põnevil ja igati motiveeritud jätkama.

Kõike paremat soovides

Kätleen

Aknest vabaks osaleja Kätleen

Kätleen (19)

Õpilane

Vaata lisaks: “Aknest vabaks” projekti ekspertide nõuanded Küllile

Marianne Grechko

Marianne Grechko

Toitumisterapeut

Marianne on pikalt elanud ja töötanud Londonis, kus ta omandas ka toitumisterapeudi kutse. Oma pikaajalise töökogemuse käigus on Marianne toitumisteraapia konsultatsioone läbi viinud Londoni mainekamates kliinikutes nagu näiteks Grace Belgravia, Mortar and Milk ja Sarah Chapman nahakliinik, mida täiendab 6-aastane töökogemus toitumisterapeudina ühes Inglise kõrgkvaliteetsete toidulisandite tootmisega tegelevas ettevõttes.

Loe toitumisterapeudi nõuandeid siit

Pille Lengi

Pille Lengi

Tilk! looduskosmeetika ekspert

Pille asutas Tilk! looduskosmeetika 8 aastat tagasi. Tilk! nahahooldustooted on 100% looduslikud. Suur osa toorainest pärineb siitsamast Eesti loodusest. Need ei sisalda sünteetilisi lõhna- ega struktuuriained, parabeene ega mineraalõlisid.

Loe, milliseid Tilk! nahahooldustooteid soovitas Pille Kätleenile

Katrin Talvak

Katrin Talvak

Dr.OHHIRA® turundusjuht Katrin on tegelenud Dr.OHHIRA® brändi toodetega juba aastaid, tutvunud tuhandete teadusuuringutega seoses erinevate nahahaigustega ning saanud kogemuste pagasi põhjal kinnitusi, et Dr.OHHIRA® probiootikumid saavad haiguse leevendamisel abiks olla.

Loe, milliseid tooteid Dr.OHHIRA® arsenalist soovitas Katrin Kätleenile

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi