kaalulangetus_renate

Renate lugu: tänu mikrobioomi tasakaalustamisele on tervis korras ja 21 kilo kergem

Mikrobioomi tasakaal mängib ilma igasuguse kahtluseta olulist rolli nii seedetegevuse, toitainete omastamise ning keahkaalu seisukohalt. Meiega jagas oma lugu Renate, kes Dr.OHHIRA® probiootikumide abiga vabanes lisaks seedeprobleemidele, vabanes 21 liigsest kilost ja psoriaastist.

 

Tasakaalust väljas mikrobioom – kõige kurja juur

Minu lugu, nagu ilmselt väga paljud teisedki terviselood, algas halvast seedimisest. Pikki aastaid vaevas mind krooniline kõhukinnisus ja üliaeglane seedimine. Mu kõht käis läbi vaid paaril korral nädalas ja mõistagi kaasnes sellega tugev puhitus, raskustunne ja ebamugavus. Kui enesetunne väljakannatamatult ebameeldivaks muutus, sai abi otsitud käsimüügist saadavatest lahtistitest. Aeg-ajalt, kui ka sellest väheks jäi, pakkus leevendust vaid klistiir. Kahjuks aga oli nii lahtistite kui klistiiri mõju ajutine ja mõne aja pärast oli kõik jälle tagasi vanas rööpas. 

 

Õnneks sattus mulle läbi sotsiaalmeedia ette ühe meesterahva lugu, kes rääkis, kuidas tema oma seedeprobleemidest ja lekkiva soole sündroomist tänu Dr.OHHIRA® probiootikumidele jagu sai. Kohe samal päeval astusin Tallinna Kaubamaja Ilumaailmast läbi ja soetasin endalegi paki probiootikume.

 

Olen olnud kogu oma elu suur magusasõber. Kui oli valida kas supp, praad või magustoit, otsustasin raudselt magustoidu kasuks. Tegelikult suurel määral ma magusast toitusingi. See andis mulle vajalikku energiat ja tegi meeleolu heaks. Esimene muutus, mida peale probiootikumidega alustamist märkasin, oli magusaisu vähenemine. Samuti ei tekkinud mul enam mingit vajadust harjumuspäraste õhtuste näksimiste järele. 

 

Tänaseks olen probiootikume tarbinud järjepidevalt iga päev, 2 kapslit päevas, 8 kuu jooksul ja selle ajaga on mu seedimine täielikult normaliseerunud – kõht käib läbi igapäevaselt. Magusaisu on jätkuvalt peaaegu olematu. Mõnikord küll krõbistan mõne magusa vahepala, aga kuna vajadust selle järele otseselt ei ole siis, piirdungi ühe-kahe maiustusega. Samuti on vähenenud mu toidu kogused üldiselt ja need koosnevad enamasti saltitest, lihast, kanast või kalast. Kui varem võisin süüa tohutuid portsjoneid, seni kuni süda pahaks läks, saab nüüd kõht väga kiiresti täis.  

 

Kommentaar: Dr.OHHIRA® tootekonsultant:

Mitmed teadusuuringud on kindlaks teinud, et meie isude üle otsustavad tõepoolest hoopis bakterid, kes meie organismis parasjagu ülekaalus on, mitte meie endi maitsemeeled. Renate kogemus on selle suurepäraseks ilmestamiseks. Probiootikumide abiga kasvatas ta heade bakterite arvukust oma organismis. Kasulike bakterite arvukuse suurenemine kahandab aga automaatselt patogeensete mikroorganismide osakaalu, sest neil ei ole lihtsalt enam ei vajalikku eluruumi ega ka toitaineid. Kui inimese mikrobioom on õiges tasakaalus, on tasakaalus ka tema toitumiseelistused. 

Dr.OHHIRA Dr.OHHIRA® probiootikumid

 

Üllatusena kaalukaotus 21 kilo!

 

Mulle endalegi suure üllatusena on tänu seedimise korrastamisele ja toidueelistuste muutusele nagu võluvõel kadunud ka 21 kilo liigset kehakaalu! Mu enesetunne on uskumatult hea – olen palju energilisem ja rõõmsatujulisem.

 

Kommentaar: Dr.OHHIRA® tootekonsultant:

Viimase kümnendi jooksul on teadlased kehakaalu ja mikrobioomi teemasid väga palju uurinud – kuidas ikka bakterid kehakaalu mõjutavad ja kas nende abil on kuidagi võimalik oma kaalunumbrit soovitud suunas nihutada. Dr.OHHIRA® probiootikumidega viidi samuti üks seesugune uuring läbi. Uuringu algne eesmärk oli tegelikult mõõta tervete inimeste soolestiku mikrobioomi tasakaalu enne ja pärast probiootikumide tarbimist, aga ühe täiendava tulemusena leiti, et Dr.OHHIRA® probiootikume tarvitanud testgrupi liikmete mikrobioomis suurenes phylum Bacteroidetes tüüpi bakterite arv (see bakteriperekond vastutab kaalukaotuse eest) ja vähenes phylum Firmicutes arv (bakteriperekond, mis vastutab kaalutõusu eest). Selle uuringu tulemustele toetudes, võiks Dr.OHHIRA® probiootikumid olla kehakaalu langetada soovijale igakülgselt tubliks toeks. Vaata eestikeelset uuringutulemuste kokkuvõtet siit. 

 

Ja veel üks ootamatu lisaboonus – psoriaasi taandumine!

Alates lapseeast kimbutab mind psoriaas, mis talvel-kevadel tavaliselt ägeneb ja sel perioodil on mu naha olukord alati väga halb olnud. Sel talvel, olles pisut üle poole aasta Dr.OHHIRA® probiootikume tarbinud, võin öelda, et mu naha olukord on 99% parem. Järel on veel viimased psoriaasi märgid – väga pisikesed laigud, aga need ei kestenda. Kes teab, ehk saab probiootikumide abil ka sellest viimaks päris vabaks! 🙂

 

Renate

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi