Probiootikumid lemmikloomale – ei või jaa?

Paljud lemmikloomaomanikud on uurinud, kui probiootikumid on nii head ja kasulikud meile endile, kas ka meie neljajalgsed lemmikud võiksid probiootikume tarbides tervisehädasid ennetada ja juba tekkinud tervisemuresid nende abil loomulikult ja ilma ravimite abita leevendada ja ravida?

Probiootikumid on immuunsüsteemi nurgakivi – ka lemmiklooma puhul!

Nagu ka inimeste puhul, nii ka koerte ja kasside mikrobioom, teisisõnu ökosüsteem, koondab endas ligikaudu 1 000 erinevat tüüpi ja ühtekokku miljardeid baktereid. Probiootikumid on mikroorganismid, mis elavad Sinu neljajalgse lemmiku organismi erinevates asukohtades – näiteks nagu suu, seedetrakt, nina ja hingamisteed, vagiina ja nahk.

Prebiootikumid – probiootikumide toit.

Prebiootikumid toidavad probiootikumi baktereid ning aitavad neil tugevamaks kasvada ja aktiivselt tegutseda. Manustades samaaegselt nii pre -kui probiootikume, tekib topeltvõimas sümbioos, mis kiirendab ja võimendab probiootikumide mõju.

Suu

Hulk kasulikke baktereid elutseb lemmiklooma suus. Suubakterite tervislik tasakaal on ääretult oluline hea tervise säilitamise seisukohalt, sest see on nn. eesliin ja esimene kaitsebarjäär organismi sisenevate viiruste ja „kurjade“ bakterite tõrjumiseks. Kui looma menüüs on palju süsivesikurikkaid toite, on see soodsaks kasvulavaks ebasoodsatele bakteritele, mis soodustavad hambakivi ja katu teket ning nõrgestavad õiget bakteriaalset tasakaalu ning muudavad looma organismi vastuvõtlikumaks kutsumata külalistele.

Neel

Järgmine etapp suust, on neel, kus samuti paljud head bakterid pesitsevad. Kui neelu-bakterite tasakaal ei ole paigas, väljendub see neelu -ja teiste põletikuliste protsesside tekkes.

Magu, pankreas ja sapõipõis

Teisisõnu enteeriline närvisüsteem, mis kontrollib kogu seedetrakti tööd. Probiootilised bakterid läbivad oma teekonnal mao, pankrease ja sapipõie. Dr.OHHIRA® probiootikumide kapslid, mis sisaldavad elusaid piimhappebakterid, on „ehitatud“ nii, et kogu bakteriseltskond jõuab elusana jämesoolde, mis on kogu organismi bakterikoloonia „peakorter“.

Elusad piimhappebakterid kohanduvad koheselt organismiga, kuid isegi probiootilised lisandid, mis ei sisalda elavaid piimhappebaktereid (näiteks Dr.OHHIRA® prebiootikum, mida on tänu selle kreemjale kontsistentsile loomale oluliselt lihtsam manustada) jõudes jämesoolde, võimaldab organismil siiski probiootilist geneetilist materjali kasutada, et heade bakterite elukeskkonda soodustada ning nende arvukust kasvatada.

Anus

Iga kord koos väljaheitega väljub kehast ka sadu tuhandeid baktereid ja mikroorganisme. Siin on probiootikumide tööks toksiinide eemaldamine organismist.

Vagiina

Siingi on probiootikumidel tähtis roll mängida. Eriti tiinete emaskoerte ja -kiisude puhul, sest oma bioomi – bakteriaalse ökosüsteemi kogu järgnevaks eluks, pärivad vastsündivad loomalapsed just sünnituskanalit läbides (muide, täpselt nii toimib see ka inimlaste puhul, mistõttu lapseootel naistele on probiootikumide tarbimine vägagi soovitatav).

Miks vajab koer probiootikume?

Õige bakteriaalne tasakaal on aluseks kogu organismi kõikide olulisemate funktsioonide toimimiseks – et seedimine oleks korras, toitained imenduksid, aju töötaks laitmatult ning kõige olulisem, et immuunsüsteem oleks tugev. Looma immuunsüsteemi toetamine on probiootikumide tõenäoliselt kõige olulisem roll.

Nagu ka inimeste, nii ka lemmikloomade puhul, paikneb ligi 80% immuunsüsteemist soolestikus.

Millal lemmikloomale probiootikume anda?

Probiootikumid on täiesti ohutud ja neid ei ole võimalik üledoseerida Seega, neid võib loomale anda kasvõi igapäevaselt. Kindlasti aga juhtudel, kui märkate, et loomal on seedeprobleemid, loom on stressis või võtab antibiootikume.

Vaata, mida räägib probiootikumidest loomaarst Ain Starast:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=k8W2fbL5K7A[/embedyt]

 

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi