antidepressandid

Eleriini lugu – Raskekujuline depressioon ja kuidas probiootikumidest siin abi on

Viimaste teadusuuringute põhjal on korduvalt kinnitust leidnud, et soolestik ja selle bakterikooslus omab palju suuremat mõju meie vaimsele tervisele, kui seni arvatud. Näiteks kõige suurem kogus serotoniini, mis on meeleolu kontrolliv, depressiooni ja agressiivset käitumist mõjutav hormoon, leidub vastupidiselt levinud arvamusele hoopis soolestikus, mitte ajus. Arvatakse, et see on üks põhjus, miks vahel antidepressandid, mis mõjutavad aju serotoniini taset, ei ole depressiooni ravimisel piisavalt tõhusad ning samas võib näiteks toitumise muutus tuua kaasa palju suuremaid muutusi.

 

Meiega jagas oma isiklikku kogemust Eleriin, kuidas depressioon ja ärevushäired on tema vaimset ja füüsilist tervist laastanud ning mil moel on probiootikumid talle sel valusal teekonnal toeks ja abiks olnud.

 

Diagnoos: Raskekujuline depressioon

Minu lugu sai alguse umbes 2 aastat tagasi, kui sain diagnoosiks “raskekujuline depressioon”.  Olen selle aja jooksul tarbinud tugevaid antidepressante, rahusteid ja unerohtu.

 

Ärevushoogudest ja põletikeni

Depressioon on salakaval haigus, mis mõjutab kogu keha nii vaimselt, kui füüsiliselt.  Mind kimbutasid ärevushood, mis ei lasknud mul näiteks ühistranspordiga sõita ega muudes rahvarohketes kohtades viibida, kohe tekkis ärevus, pearinglus ja tunne, et kohe-kohe minestan. Samuti oli mul oli tohutult raske keskenduda.

Koos antidepressantide võtmisega kadus mul söögiisu ning seetõttu oli ka mu toitumine üsna nigelavõitu – lihtsalt miski ei isutanud. Kui üldse midagi sõin, siis midagi väga kerget. See omakorda tõi kaasa tohutu jõuetuse, unetuse ja migreenihood. Hiljem ka mao- ja liigesvalud.  Tänu pidevale pingele, mis valitses üle mu keha, tegin sundliigutusi nagu näiteks hammaste pidev tugev kokku surumine ning küünenahkade närimine, mistõttu olid hambad muutunud valulikuks ja küünenahad põletikuliseks. Põletikulisi protsesse tekkis kehas aina juurde – hiljuti ravisin omal väliskõrva põletikku ning seejärel kohe silmapõletikku. Siis lisandus akne. Ise iluteenindajana töötades oli see minu jaoks suur probleem.

Samal ajal kadus igasugune motivatsioon end täiendada või midagi üldse ette võtta. Olemine oli kogu aeg täiesti tuim ja emotsioonitu. Vahet ei olnud, kas minuni jõudis hea või halb uudis, emotsioon oli alati sama – tuim! Öösiti küll magasin, kuid ärkasin ikka väsinuna. Nii ma siis lihtsalt vegeteerisin oma päevad õhtusse – ilma igasuguse emotsioonita, et järgmisel päeval jälle nullist alustada. Tuimalt. Kogu selles kaoses tajusin, kuidas see avaldab mõju kõigele mu elus seejuures ka suhetele pere ja sõpradega. Kui lihtsalt ei ole jaksu olla, ei jagu seda ammugi teiste murede ja soovidega tegelemiseks. Tundsin, et vaatamata mõningasele leevendusele, mida ravimid pakkusid, oli mu keha viimaks nii haigusest, kui ravimitest nii kurnatud, et vaja oli midagi enamat.

 

Probiootikumid – kas viimane õlekõrs?

Tundes, et nii mu vaimne kui füüsiline tervis hakkab nii depressioonile kui tabletihunnikule järele andma, sattusin rääkima sõbraga, kes mulle Dr.OHHIRA® probiootikume soovitas. Esialgu küll veritsevate igemete raviks, kuid lugedes ja uurides, kuidas probiootikumid seesmise mikrofloora taastamise kaudu ka vaimset tervist toetavad, tundusid need minu olukorras lootuskiirena päriselt paranemisele, mitte ainult emotsioonide tuimestamise ning depressiooninähtude alla surumisele.

Esimesed positiivsed märgid ei lasknud end kaua oodata.

Juba teisel päeval peale probiootikumidega alustamist tundsin, et mul on kuidagi rohkem energiat. Tuju ja olemine on paremad ja lõpuks olin võimeline jälle mõtlema ja keskenduma.

 

Tänaseks olen probiootikume tarbinud 2 kapslit 2x päevas, hommikuti ja õhtuti, paari kuu vältel ning enesetunne võrreldes eelnevaga on super, vaatamata sellele, et hetkel on minu elus üks kõige stressirohkemaid aegu. Võtan endiselt ravimeid, kuid varasema igapäevase manustamise asemel teen seda nüüd ülepäeviti. Vaatamata pingeperioodile ei ole mul suuri ärevushäireid enam esinenud.

 

Tänu probiootikumidele on paranenud ka mu söögiisu ning mul on õnnestunud paar kilo juurde võtta. Kokkan endale vaid tervislikku toitu ja loobusin täielikult alkoholist. Tänu neile muutustele näen juba tublisti tervem välja. Lisaks on oluliselt suurenenud mu kehaline vastupidavus stressile ja tunnen end vaimselt palju tugevamalt, et oma tegemistega toime tulla.

 

Tunnen, kuidas probiootikumide läbi on kõvasti tõusnud kogu mu elu ja suhete kvaliteet. Tundub uskumatuna, mida need väiksed baktereid täis kapslikesed teha suudavad! Võiks isegi öelda, et paremini kui psühholoogid.

 

Oma kogemuse varal julgen küll öelda ja arvata, et praegu annavad mulle tugevust just need head bakterid,  mis toetavad kogu mu organismi ja närvisüsteemi. Tunnen, et need on olnud justkui mu parimad sõbrad läbi selle valusa teekonna. Oskan olla vaid ülitänulik.

 

Soovin kõigile kaunist ja rahulikku jõuluaega.

Eleriin

 

Loe samal teemal:

Anneli lugu: toitumishäirete tagajärjed, liigeshädad ja ärevus loomulikult kontrolli alla.

Probiootikumid – looduslik antidepressant

Mari lugu: Hormonaalne tasakaal korda

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi