Naiste tervis – probiootikumide kasu.

Ükskõik kui kiire maailm tundub, peaks sinu tervis alati esikohal olema. Üks sinu tervise kõige olulisemaid komponente on soolestiku mikrobioom.

Probiootikumidel on mõned olulised rollid meie seedesüsteemi tasakaalu säilitamisel. Need aitavad tugevdada immuunsust, tasakaalustada hormoone, parandada toitainete imendumist ja ennetada bakteriaalseid infektsioone, tõrjudes kahjulikke baktereid kasulike tüvedega. Lisaks võivad probiootikumid naiste tervisele pakkuda lisakasu, toetades regulaarseid tervisekontrolle, varajast haiguste avastamist, nagu rinnavähk, ja mõjutades positiivselt toitumist ning ravimite kasutamist raseduse ajal.

 

Probiootikumide konkreetsed tervise eelised naistele.

Probiootikumid pakuvad mitmeid tervisega seotud eeliseid, sealhulgas seedimise tervise toetamine, immuunfunktsiooni tugevdamine ja tervisliku kehakaalu säilitamine. Need kasulikud bakterid mängivad samuti otsustavat rolli meeleolu reguleerimisel ning depressiooni ja ärevuse sümptomite vähendamisel.

 

Hormonaalne tasakaal ja meeleolu reguleerimine.

Paljud naised seisavad erinevatel eluetappidel silmitsi hormoonide kõikumisega. Probiootikumidel on oluline roll hormonaalse tasakaalu reguleerimisel, mis aitab reguleerida ka meeleolu.

Lactobacillus rhamnosus ja Bifidobacterium lactis on 2 erinevat probiootilist tüve, mis aitavad organismil hormoone loomulikul teel reguleerida. Kui sul on PMS-i ja menopausi sümptomid, võivad need probiootikumid aidata neid kõikumisi stabiliseerida, mõjutades positiivselt soolestiku-aju telge, kahesuunalist sidesüsteemi, mis ühendab aju ja soolestikku.

Uuringud on näidanud, et soolestiku tervise ja aju vahel on seos. Oleme uuringute käigus õppinud, et soolestiku bakterid osalevad meie meeleolu eest vastutavate kemikaalide nagu serotoniin, dopamiin ja teised (nn neurotransmitterid), tootmises ning nende bakterite tasakaalutus võib nende kemikaalide tootmist negatiivselt mõjutada.

 

Kuseteede ja tupe tervis.

Naisena võid mingil eluperioodil kokku puutuda kuseteede ja tupe tervisehäiretega. Probiootikumide kasutamine on tõhus viis mõne sinu probleemi lahendamiseks.

Kaks probiootilist tüve, mis võivad aidata kuseteede tervist, on Lactobacillus acidophilus ja Lactobacillus rhamnosus. Need kaks liiki soodustavad kasulike bakterite tervislikku tasakaalu kuseteedes. Nad loovad kahjulike bakterite ellujäämiseks ebasobiva keskkonna.

Probiootikumid aitavad kaasa ka tupe tervisele, toetades positiivset mikrobioomi ja tagades pH tasakaalu. Probiootiliste tüvede Lactobacillus liigid aitavad taastada ja säilitada tupefloorat. See võib olla eriti kasulik pärast suukaudsete antibiootikumide kuuri, mis, kõrvaldades halvad bakterid, hävitab ka kasulikke baktereid, millele terve keha tervis tugineb. Lisaks on probiootikumid toidulisandina olulised, pakkudes vajalikke tüvesid, mis toetavad nii kuseteede kui ka tupe tervist, aidates säilitada nende piirkondade tervislikku mikrofloorat.

Seedetrakti tervis ja toitainete imendumine.

Kui sa ei suuda toitu seedida ega toitaineid korralikult omastada, tegeled kogu elu jooksul rohkemate terviseprobleemidega.

Probiootikumid mängivad olulist rolli toidu lagundamisel ja aitavad selliste probleemide korral nagu seedehäired, gaasid ja puhitus. Probiootikumid aitavad taastada kasulike bakterite õige tasakaalu, mis soodustab tervet seedesüsteemi.

Naised on altid sellistele tervisehäiretele nagu aneemia ja osteoporoos. Probiootikumid aitavad suurendada toitainete nagu raud, magneesium ja kaltsium, imendumist, et kaitsta sind seda tüüpi probleemide eest.

Immuunsüsteemi tugi.

Mõtle, et sinu soolestik on koduks triljonitele erinevatele mikroorganismidele. Probiootikumid aitavad hoida kõiki neid mikroorganisme tasakaalus neid ümbritseva kogukonnaga. Kui sinu soolestiku mikrobioom on saavutanud tasakaalu, töötab immuunsüsteem nii nagu peab. See võimaldab luua antikehi infektsioonide vastu võitlemiseks.

Immuunvastuste moduleerimine. See on kasulik neile, kellel on tavaliselt üliaktiivne immuunvastus.

Kaalujälgimine.

Pole üllatav, et paljud inimesed annavad endast parima, et hoida tervislikku kehakaalu. Ei teata, et probiootikumid võivad selle eesmärgi saavutamisel abiks olla. Vaatame seost sinu ainevahetuse, soolestiku bakterite ja kehakaalu reguleerimise vahel.

Soolestiku bakterid, ainevahetus ja kehakaalu reguleerimine. Sinu soolestik mõjutab seda, kuidas su keha toidust energiat ammutab. Kui sinu mikrobioom ei ole tasakaalus, võib see põhjustada kaalutõusu.

Teatud probiootilised tüved võivad ainevahetust kiirendada. Kui sinu ainevahetus töötab kõrgemal käigul, põletad rohkem kaloreid. See hõlbustab kaalu kaotamist.

Söögiisu reguleerimine. Probiootikumid aitavad söögiisu reguleerida, vähendades hormoone, mis põhjustavad soovi rohkem süüa.

Põletiku vähendamine. Inimesed, kes tegelevad kroonilise põletikuga kehas, tegelevad sageli ka rasvumisega seotud terviseprobleemidega. Kuna probiootikumid aitavad vähendada põletikku soolestikus, aitavad need vähendada ka rasvumisega seotud terviseriske.

 

Tüvede mitmekesisus, CFU arv ja elujõulisus.

Naistele suurimat kasu toovad probiootikumid peavad sisaldama mitmesuguseid erinevaid bakteritüvesid. Igal tüvel on erinevad eelised ja erinevate tüvede hea kombinatsioon pakub paremat tuge soolele ja üldisele tervisele.

CFU tähistab kolooniaid moodustavaid ühikuid. CFU-arv mõõdab elusbakterite koguarvu probiootilises keskkonnas. Suurema CFU-arvuga probiootikum võib tähendada, et need on tõhusamad.

Elujõulisuse all peame silmas seda, et probiootikumid tuleks elusbakterite säilitamiseks korralikult pakendada ja säilitada. Proovi otsida tooteid, mis sisaldavad enterokatteid, et kaitsta probiootikume maohappe eest. Probiootikum, mis ei jõua soolestikku, ei ole nii kasulik ja probiootikume kaitsvad katted on olulised.

 

Probiootikumirikkad toidud.

 

Jogurt või keefir.

Jogurt on probiootiline jõuallikas, mis sisaldab palju kasulikke baktereid nagu Lactobacillus ja Bifidobacterium. Peaksid eelistama tavalist magustamata jogurtit, et kehale oleks parim mõju. Keefir on samuti fermenteeritud piimatoode, millel on palju probiootilisi tüvesid. See sisaldab valke, mineraale, vitamiine ja võib aidata kaasa teie üldisele tervisele.

Hapukapsas või Kimchi.

Hapukapsas on fermenteeritud kapsas ja see on hea Lactobacillus bakterite allikas. Kui sulle meeldivad mõnusalt krõmpsuvad vürtsikad toidud, lisa see oma menüüsse hea meelega. Kimchi on teist tüüpi toit, mis on hea probiootikum. See on Korea dieedi tavaline osa ja koosneb kapsast ja redisest.

Kombucha.

Paljud inimesed joovad kombuchat selle värskendava maitse tõttu. See on ka tervislik alternatiiv suhkrurikastele jookidele ja sisaldab laia valikut probiootilisi eeliseid.

 

Probiootiliste toitude eelised.

 

Parem soolestiku tervis.

Kõrgem immuunsus.

Parem toitainete omastamine.

Vaimne heaolu.

 

Näpunäiteid igapäevaseks menüütäienduseks.

Hommikune jogurt: proovige oma päeva alustada kausitäie maitsestamata jogurtiga. Maitse andmiseks lisage sellele mõned marjad ja tilk mett.

Keefirismuuti: kaalu keefiri segamist oma lemmikpuuviljade ja -rohelistega, et saada soolesõbralik smuuti.

Hapukapsas sobib suurepäraselt salatile ja võileibadele. See sobib väga hästi ka paljude vorstide ja lihaga.

Kimchi praadimine: Kimchi lisamine praepannile on suurepärane maiuspala. See on ka hea maitseaine, mis sobib hästi salatitesse.

Kombucha värskendus: selle asemel, et järgmine kord janu kustutamiseks krabada karastusjooki, miks mitte kaaluda hoopis kombuchat?

Lisa need probiootikumirikkad toidud oma argipäeva, et saavutada parimad tervisekasud.

Autor: Ross Pelton, RPh, PhD, CCN. Scientific Director, Essential Formulas.

Ross Pelton on farmatseut, toitumisnõustaja, autor ja tervisehariduse edendaja, keda tunnustatakse maailmas laialdaselt juhtiva eksperdina –  tema alaks on ravimite kõrvalmõjudest tingitud toitainetepuuduse uurimine. American Druggist ajakiri nimetas ta üheks 50 kõige mõjukamaks farmatseudiks Ameerika Ühendriikides tema töö eest loodusmeditsiini valdkonnas.

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi