“Aknest vabaks” väljakutse ekspert loodusterapeut ja Dr.OHHIRA® koolitaja Reelika Kalmet

Dr.OHHIRA® koolitaja ja loodusterapeut Reelika Kalmet on värvikas karakter ja laia silmaringiga terviseentusiast, kelle teadmistepagas sisaldab tervisliku toitumise ja inimese anatoomia-füsioloogia baasteadmisi, vaimse tervise esmaabi ning homoöpaatiat. Lisaks oma igapäevatööle annab ta terviseloenguid ja viib läbi loodustunnetuse retki Herbaticum koolis, kus ta ka ise peale kolme-aastast õpingut on omandanud loodusterapeudi kutse. Eelmainitule annab omakorda kaalu 10-aastane töökogemus kosmeetika valdkonnas, millest 4,5 aastat kuulus looduskosmeetikale.

 

Reelika aitab “Aknest vabaks” väljakutses osalejatel jõuda jälile akne-probleemi põhjustavate protsesside käivitajatele ning need Dr.OHHIRA® probiootikumide abiga kontrolli alla saada.

 

Loe “Aknest vabaks” väljakutse kohta lähemalt. Registreerumine on avatud kuni 12.10.2021!

 

Mis ajendas Sind valima just loodusterapeudi ja Dr.OHHIRA® koolitaja tööd?Dr Ohhira probiootikumid

“Olen loomult väga teadmistejanuline ja kirglik „tervisehäkker“ ning see on pannud mind vastavaid valdkondi õppima. Minu praegusele kutsumusele andis suure tõuke lühike põige meditsiinisektorisse, kus tegelesin gastroenteroloogide, uroloogide ja kirurgidega, tutvustades neile maailma tippklassi meditsiiniseadmete brändi. See töö viis mind erinevatele gastroenteroloogia, soolestiku tervise ja uroloogia teemalistele koolitustele üle maailma ning osutus silmi avavaks kogemuseks andes hea ülevaate inimeste peamistest terviseprobleemidest, meie praegusest tervisesüsteemist ning sellest, kuidas elustiil mõjutab pikas perspektiivis üldist tervist ja heaolu. See periood andis mulle ka laiapõhjalise arusaama haiguste ja metabolismi vahelistest seostest. Jõudes mõistmisele inimorganismi terviklikkusest, ja mitte ainult – vaid ka inimese ja looduse terviklikkusest, innustas mind kaevuma sügavamale ja uurima neil teemadel enamat.”

 

“Mulle on alati meeldinud näha suuremat pilti ja seda kuidas üks või teine osa tervikut mõjutab. Nii ka tervise puhul. Teadmine, et igaüks on võimeline ennast looduslike vahenditega tervendama, ei ole vaja kannatada või järjepidevalt erinevaid tablette neelata, annab usalduse ja kindlustunde, et kõik on võimalik.”

 

Millised on, Sinu kogemusele toetudes need kõige suuremad süüdlased, millega oma tervist kahjustatakse?

“Mulle tundub, et kõige suurem süüdlane on tänapäeva inimese ebatervislik istuv elustiil. See hõlmab endas vähest liikumist, kehva toitumist ja pidevat stressitaset, mis aktiveerib ja hoiab pidevas toonuses sümpaatilist närvisüsteemi. Närvisüsteemi pidev pingutus aga aeglustab omakorda organite tööd ja seedimist. Kogu selle valemi resultaadiks on soolestiku bakteriaalse keskkonna muutused, mis muudavad keha happelisemaks, selle puhastusprotsessid aeglustuvad ja sõltuvalt toitumisharjumustest, hakkavad mürgid kehas salamisi kuhjuma, põhjustades pikemaajaliselt tõsisemaid terviseprobleeme.”

 

Miks tänapäeva inimene end vale toitumise ja elustiiliga hävitab? Teadmatusest?

“Oma osa tänapäeva inimese terviseprobleemide puhul on muidugi mugavusest või teadmatusest tingitud ebatervislikul eluviisil, aga suure osa süüst võib kirjutada ka toksilise elukeskkonna ja erinevate kemikaalide arvele, mille keskel me paratamatult täna elame.

 

Aja jooksul on muutunud ka sotsiaalsed tavad ja normid, mis on ajapikku eemaldunud loomulikust olemise ja elamise viisist. Kõik see on nii vaikselt toimunud, et see, mis kunagi oli normaalne ja tervislik, tundub paljudele tänapäeval “uhuu” või väga kaugel nende mugavusstsoonist.

 

Oma rolli mängib ka teadmatuse osa – kui ei teata täpselt millega riskitakse, on lihtsam pea liiva alla peita ja probleemi ignoreerida. Teadlik motivatsioon puudub.

 

Millised on keha esimesed alarmmärguanded, et midagi on valesti?

„Probleemidele hakkavad esimesena tähelepanu juhtima kergemini tekkivad haigused nagu näiteks allergiad või lihtsalt pidev väsimustunne. Ebatervisliku elustiili üks esimesi sümptomeid on täiskasvanute puhul muide ka akne. Tasakaalutuse seisund, kus keha on põletikus ja hormoonide töö häiritud, põhjustab erinevate protsesside kaskaadi ning tekib nö. hormonaalne akne või osadel juhtudel ka näiteks atoopiline dermatiit. Kui selles etapis oma keha märguandeid ignoreerida, võivad hakata välja kujunema juba tõsisemad hädad – näiteks autoimmuunhaiguseid. Kas oled vaadanud, milline hüppeline tõus on olnud autoimmuunhaigustel viimase 50 aasta jooksul?”

 

Akne ja psoriaas? Paljud inimesed ei oskaks seda üldse soolestikuga seostada. Kuidas need omavahel seotud on?

„Kuna inimese organism funktsioneerib erinevate bakterite abil, mis elavad suuremalt jaolt meie soolestikus, aga ka nahal ja tegelikult üle terve keha, tasub kindlasti esimeses järjekorras jälgida oma soolestiku tervist. Nahk on meie peamine kaitseorgan ja annab esimesi märke sellest, kui midagi on seespidiselt paigast ära.

Soolestik on aga meie sisemine immuunsuse keskus ning selle heaolu määrab mitte ainult meie vastuvõtlikkuse viirusnakkustele ja teistele haigustele, vaid ka olulisel määral meie naha seisukorra ja väljanägemise. Oled kuulnud suhkru-, gluteeni-, või alkoholinäost?

 

Kõik see, mis leiab tee meie kehasse, hakkab mõjutama ka meie välimust. Soolestikus elavad bakterid on meile kas suurteks abimeesteks või hoopis pahategijateks, sest vastavalt sellele, milline on nende kooslus, eritavad need meile kehasse kas kasulikke või kahjulikke ühendeid. Kui toitumine on pidevalt ühekülgne või seedimine liiga aeglane, siis bakterite kooslus soolestikus muutub ja see hakkab mõjutama peale toitainete bioomastatavuse ka meie üldist immuunsust, vaimset heaolu ja otseloomulikult meie välimust.“

 

Kuidas soolestiku kaudu oma tervist ja ka väljanägemist parandada?

„Nagu siin eelnevalt ka juttu on olnud, kui toit ja elustiil paika sättida, läheb paika ka kõik muu. Toiduga on aga see „konks“, et
kuna kunstlike väetiste abil ja/või väheste toitainetega pinnases kasvatatud toidust ei pruugi me tänapäeval piisavalt mikro- ja makrotoitaineid kätte saada, on paratamatult vajalik tarbida lisaks mõningal määral toidulisandeid. Näiteks probiootikumid võiksid olla osa igaühe terviserutiinist profülaktilisel eesmärgil kasvõi hooajaliselt 2-3 korda aastas, mil kehal on vaja täiendavat hoolt ja tuge. Dr.OHHIRA® koolitajana soovitan loomulikult just neid, sest Dr.OHHIRA® probiootikumid on palju rohkem kui lihtsalt bakterid kapsli, pulbri või vedeliku vormis. Neid saab sisuliselt vaadata kui unikaalset kombinatsiooni kasulikest bakteritest ja mikroühenditest, sest need sisaldavad nii pre-, pro- kui ka postbiootikume, mida teistest probiootilistest toidulisanditest ei leia.

Postbiootikumide kõrge sisaldus on saadud tänu 3-5 aastasele kääritamisele, mis omakorda tähendab, et Dr.OHHIRA® probiootikumid on täiesti looduslikud, kasulikud bakterid on fermentatsiooni käigus jõudsalt paljunenud ja tekitanud ohtralt postbiootikume. Mõistagi on Dr.OHHIRA® tooted puhtad igasugustest ebavajalikest ja kahtlase väärtusega lisaainetest.

 

Mis on postbiootikumid?

„Postbiootikumid ehk täpsemalt väljendades, postbiootilised metaboliidid, on ühendid, mida head bakterid normaalses terves kehas peaksid meie jaoks tootma. Kui aga kasulikke baktereid on vähe, jääb kehal nendest eluvajalikest ainetest puudu, mis omakorda ongi juurpõhusteks väga paljudele, teadlaste arvates lausa ca 90%-le tervisehädadest.“

 

Nimeta mõned postbiootikumid, mida Dr.OHHIRA® toodetes leidub?

„Dr.OHHIRA® probiootikumides on leitud tänaseks üle 500 erineva postbiootilise ühendi. Olulisemad neist siis ehk näiteks virgatsained, mis aitavad tasakaalustada meie aju tööd ja taastada närviühendusi. Postbiootikumid on ka näiteks B-grupi vitamiinid, erinevad rasvhapped ja aminohapped, mida keha kasutab koheselt erinevates organites ja kudedes nö. ehituskividena. Kuna keha võtab postbiootilised metaboliidid koheselt kasutusele, siis ongi nii, et nendest probiootikumidest saab inimene kiiremalt ja lihtsamalt kätte vajalikud ühendid, mida teistes probiootikumides sisaldavad piimhappebakterid peaksid kehasse sattumisel alles tootma hakkama.“

 

Mida Sa soovitaksid inimesele, kes maadleb mõne tervisehädaga ja soovib sellele naturaalsel moel püsivat lahendust leida?

„Alustada tasuks toitumisnõustaja või -terapeudi juurde minekust, kes suudab analüüsida keha tervikseisukorda, millest lähtuvad meetodid, kuidas hakata keha tasakaalu taaslooma. Mis täpselt tasakaalust väljas on ja kuidas seda tagasi saada, on siin kõige tähtsam küsimus. Kindlasti tasuks uurida ka võimalikke toidutalumatusi ning üldist vitamiinide-mineraalide baasi, kas kehas esineb põletikke, autoimmuunhaigusi või kas tarvitatakse ravimeid.”

 

“Olen seda meelt, et kõike on võimalik parandada, kuid inimene ise peab olema selleks valmis ja motiveeritud, et viia sisse ulatuslikud elustiili muudatused.“

 

Kui Sul oleks üks kuldne soovitus, mida inimestega jagada, kuidas oma soolestik ja seeläbi ka nahk, korras hoida, mis see oleks?

„Tuleks teha selgeks endale sobivad ja mittesobivad toidud ja mittesobivad menüüst kindlalt välja jätta. Ka tasub alati eelistada ökoloogiliselt puhast sööki, sest meid on niigi ümbritsemas päris suur hulk kemikaale, mis mõjutavad meie tervist. Ning muidugi – probiootikumid on meie sõbrad.“

 

Tekst: Katrin Talvak

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi