Külli läbis nõustamise toitumisterapeut Mariannega, sai nahahoolduseks Tilk! nahahooldustooted, mis on valitud just aknelise naha jaoks ning Dr.OHHIRA® Deluxe probiootikumid, et aidata paika soolestiku tasakaal ja alandada üldist põletiku taset organismis. Vaatamegi, kuidas nüüdseks ligi 2 kuud on Külli jaoks möödunud ja kas ta on märganud muutust.
Milliseid toitumisterapeudi nõuandeid oled rakendanud?
Esimestel nädalatel, kui hakkasin korralikumalt sööma ja juurde võtma ka mõningaid vitamiine, tundsin kohe, kuidas mul tekkis energiat. Mulle meeldib nüüd süüa. Varem ma ei julgenud ja ei osanud kuigi mitmekülgselt toituda. Nüüd olen tutvunud erinevate toitudega ja mulle meeldib, kui taldrik on värviline. Varasemat näksimist on jäänud tunduvalt vähemaks. Ei saa ega ka julge öelda, et seda üldse pole, on küll, kuid oluliselt vähem. Paraku pean tunnistama, et kalaga ei ole ma siiski kuidagi sõbraks saanud. Puhkamas olles jah, aga kodus, kuidagi ei isuta.
Hakkasin tarbima ka Omega-3 õli, aga pean tõdema, mulle tundub see päris ebameeldiv. Mis mind aga endiselt kimbutab on meeletu magusaisu. No ei saa sellest kuidagi lahti. Söön küll palju-palju korralikumalt aga ilmselt on veel palju, mida muuta ja korrigeerida. Jälgin ka kellaaegu, nii toidu- kui ka puhkeaegade osas. Varem oli see siis kui juhtus.
Kas on olnud tagasilööke? Milliseid?
Ma ei ütleks, et oleks olnud tagasilööke. Ma ise küll ei tunne, et miskit oleks olnud raske või keeruline.
Enda juures võin välja tuua, mis on olnud kõige keerulisem, see on toitumine ja mida teha – mis sobib ja mis ei sobi.
Kas on märgata mingeid teisi muutusi: energia tase, seedimine, üldine tervislik seisukord, isude muutused, kehakaal vms?
Energiast ma juba kirjutasin eespool. Hetkel aga tunnen, et seda ei jätku. Peale puhkust on päevakava olnud eriti pingeline ning pigem magaksin nagu karu talveunes. Pean ka tunnistama, et puhkusel magasin 3 esimest ööpäeva. Öösel toas ja päeval õues varju ja rätiku all, et päike liiga ei teeks ja tegelikult sellest jäi ikka veel väheseks. Lihtsalt ei tahtnud seal oma puhkust päris maha ka magada. Nädala sees jäävad paraku öötunnid minu jaoks väheseks. See-eest nädalavahetusel tuleb magamist jutti 11-12 tundi. Sellist aega mul aga nädala sees pole küll kuskilt võtta.
Seedimine, ma ei oska seda kirjeldada, olen elu aeg olnud nagu part, ühest otsast sisse teisest otsast välja. Nüüd seda on veelgi sagedamini. Mis on aga hea, enam ei ole kõhulahtisust. Kõht käib läbi väga hästi ja probleemideta.
Isude kohalt, nagu samuti eelpool mainitud – magusaisu va kiusupunn. Olen märganud ka seda, et kõht läheb kuidagi kiiremini tühjaks. Varem ma seda ei tajunud, nüüd aga tunnen, et tahan tihedamini süüa. Kehakaal hakkas mul tõusma koos koroonaga (ja see ei tee mind kuidagi õnnelikuks, 2 aastat ja +12 kg). Teen trenni igapäevaselt, riided märjad nagu pesust tulnud, kuid lisandunud kehakaal ei paista kuhugile kaduvat – pigem tuleb vaikselt aga järjekindlalt juurde. Kaalu kontrolli alla saamine on veel täielikust õnnest puudu. Mida enam kaalunumber kasvas, seda vähem ma sõin ja rohkem trenni tegin. Tulemus oli aga vastupidine. Ma ise ei oska siin midagi põhjuseks tuua.
Toitumisterapeut Marianne Grechko kommentaar:
Külli puhul on püsivate tulemuste saavutamises vaja rohkem aega ja järjekindlust. Suhkruisu on kindlasti tingitud kroonilisest väsimusest. Kindlasti tuleks üle vaadata ka hormonaalne olukord. Soovitaksin igaks juhuks teha vereanalüüsid ning samuti kilpnäärme talitlust kontrollida. Muidu Külli on olnud ka väga tubli ja rõõmustav on kuulda, et ta on samuti positiivseid muutusi oma tervise juures märganud.
Millal hakkasid esimesi muudatusi märkama?
Paari nädala möödudes väljakutse algusest oli kindlasti näha, kuidas mu nahk oli palju elastsem ning ei olnud enam nii kuiv. Tilk! toodete kasutamist naudin esimesest päevast peale, need on nii kreemised, õhulised ja siidised. Ja nende lõhn, see on juba omaette nauding ja teraapia.
Kuidas hindad naha seisukorda võrreldes projekti algusega?
Vahekokkuvõtet tehes ütleksin, et naha seisukord on palju parem. Ma ei tahaks veel hõisata, kuid värv ja elu oleks nagu tagasi antud. Eks puhkus soojas kliimas ja päike andsid ka oma panuse. Jah, punnikesi tuleb siia sinna ikka, kuid harvemini. Ja need on teistsugused. Endisi suuri ja punetavaid koldeid ei ole tekkinud.
Vaid häid soove ja tänutunnet, et saan teiega koos palju targemaks. Ma tunnen ennast kokkuvõtvalt hästi ja olen väga rahul, et meie teed on kokku saanud.
Külli
Külli (42)
Keskastmejuht, kolme lapse ema
Vaata lisaks: “Aknest vabaks” projekti ekspertide nõuanded Küllile
Marianne Grechko
Toitumisterapeut
Pille Lengi
Tilk! looduskosmeetika ekspert
Loe, milliseid Tilk! nahahooldustooteid soovitas Pille Küllile
Katrin Talvak
Loe, milliseid tooteid Dr.OHHIRA® arsenalist soovitas Katrin Küllile