Kõik looduslikud keha toetavad raviviisid, olgu need siis tervislikud menüümuutused, taimsed toidulisandid, kehapuhastused, vaimsed praktikad või midagi sarnast, toetavad keha isetervenemisvõimet. Iga meie rakk on võimeline isetervenema kui kõrvaldada tema funktsioneerimist takistavad asjaolud (toksiinid, patogeenid, toitainete tasakaalutus, madal rakuenergia).
Selleks et rakkude elu oleks mugav, on kehas erinevad rakkude tööd toetavad süsteemid: veresoonkond viib rakkudesse toitaineid ja hapnikku, lümfisüsteem toimetab toksiinid kehast välja, immuunsüsteem võitleb haigustekitajatega jne. Allopaatiline meditsiin kasutab enamasti sünteetilisi ravimeid, mis pärsivad või soodustavad mõnd biokeemilist protsessi kunstlikult. Valuvaigisti võtab küll valu, kuid selle tegelikku põhjust ei kõrvalda, põletikuvastased ravimid kõrvaldavad põletiku, kuid põletiku põhjusega ei tegele.
Looduslikud keha toetavad raviviisid aga tegelevad probleemide juurpõhjuste kõrvaldamisega ning loovad seeläbi kehas harmooniat, et kõik protsessid saaksid toimida loomulikult ja takistusteta, nii nagu algselt loodud.
Isetervenemise protsessi käigus tekib sageli selline ebameeldiv reaktsioon nagu „tervenemiskriis“, mis võib väljenduda sümptomites nagu nohu, väsimus, nahalööve, külmetuslaadsed sümptomid, varasemate haiguslike sümptomite taasilmnemine (õigesti välja ravimata põletikud, haigused) jne. Erinevalt haiguslikust kriisist (haigusest), on tervenemiskriis märk tervise paranemisest ning kestab tavaliselt lühikest aega – tavaliselt mõnest tunnist mõne päevani. Kuid kui tegemist on kroonilise haigusega ning inimene otsutab kasutada võimsaid looduslikke tervenemisvahendeid, võib tervenemiskriis kesta ka pikemalt. Sel puhul on hea kui on võimalik koostööd teha funktsionaalset meditsiini mõistva arsti või terapeudiga, kes aitab valida tervenemiskriisi üleelamiseks sobilikud vahendid, mis ei suru sümptomeid maha, vaid mis toetavad keha sümptomite loomulikul lahenemisel.
Kuidas tervenemiseprotsess välja näeb:
- Suunaga seest välja
Loomuliku tervenemise käigus hakkavad probleemid järjest väljapoole tulema – lima tuleb kehast välja põhjustades nohu või hingamisteede kaudu röga näol. Kuna toksiinid väljuvad kehast läbi naha (võivad tekkida ajutised nahaprobleemid või põletikud) või mööda seedekulglat (tekib kõhulahtisus – see on organismi normaalne puhastusmehhanism). - Ülevalt alla
Tavaliselt annab tervenemiskriis esmalt märku endast peavaluna, väsimusena, külmetushaiguste sümptomitena jne. - Vastupidises järjekorras sümptomite tekkele
Loomuliku tervenemise käigus hakkab keha järjest lahendama vanu, poolikult lahendatud probleeme vastupidises järjekorras nende tekkele, kuni jõuab näiteks lapsepõlves täielikult lahendamata jäänud bronhiidini või põiepõletikuni, seljavaludeni jne. Pinnale võivad ujuda ka vanad emotsioonid.
Tervenemiskriisi jälgides ja lahti mõtestades saab palju infot iseenda, enda keha, terviseprobleemide ja emotsionaalsete reaktsioonide kohta. Seetõttu ei ole mõistlik tervenemiskriisi sümptomeid medikamentidega maha suruda, vaid tuleks jätkata keha puhastamisega, järgida tervislikku elustiili ning aidata probleemidel pinnale ujuda neid toetades loodusravi vahenditega (erinevad looduslikud teed, toormahlad, puhas kvaliteetne joogivesi, kompressid, loputused jne.).
Kuna Dr.OHHIRA® probiootikumid on klass omaette, ning tervendavad keha juurtasandil, võib ka nende tarvitamisega alustamine esile kutsuda tervenemiskriisi, millega võivad kaasneda erinevad ajutised ebameeldivad sümptomid. Mõnedel inimestel tekib kõhulahtisus, kõhukinnisus, väsimus, erinevad nahalööbed, puhitus, gaasid, peavalu vms. Kui mõni neist nähtudest tekib, ei tasu ehmuda – need reaktsioonid on positiivne märk sellest, et keha vabaneb kahjulikest mikroorganismidest (patogeenidest) ja toksiinidest, mis on ajapikku kehasse kogunenud. Nende ajutiste reaktsioonide intensiivus ja kulg varieeruvad lähtuvad inimese tervislikust seisundist. Mõnedel inimestel ebameeldivaid sümptomeid ei teki ning nad naudivad koheselt peale Dr. OHHIRA® probiootikumide tarbima hakkamist paremat tuju ja suuremat energiat.
Kui aga tervenemise käigus tekkivad sümptomid on liiga tugevad, on mõistlik otsustada:
• Kas vähendada doose, et keha tervenemise kiirus oleks väiksem ja kergemini talutav.
• Kui tervenemise kiirus on viidud talutavale tasemele, leida mooduseid, kuidas toetada loomulike vahenditega keha funktsioone maksimaalselt, et keha suudaks paremini esile kerkinud sümptomeid lahendada.
• Kui tervenemise kiirus on talumatu, võib olla mõistlik alustada tervenemise teekonda kaugemalt – muuta vaikselt menüüd tervislikumaks, hakata tarbima piisavas koguses kvaliteetset vett, teha läbi soolepuhastusprogramm ning alles siis minna edasi sügavamate tasandite tervendamisega.
Enda keha tervendades on energeetiliselt tähtis mitte võidelda haigusega (võitlus vähiga, võitlus ekseemiga, võitlus autoimmuunhaigusega), vaid toetada keha tervenemist. Kui keha haigestumise põhjuse tagamaid mõista ja võtta endale täielik vastustus oma tervise eest, pakkudes nüüdsest vaid parimat, annad sellega oma kehale vajalikud ressursid, et ta oleks võimeline täielikuks isetervenemiseks.