Probiootikumid raseduse ajal

Paljud tulevased emad on küsinud, kas probiootikumide tarbimine raseduse ajal on ikka ohutu ja kas see on hea mõte. Lühike vastus on: „Jah.“ Probiootikumid toetavad igakülgselt tulevase emme tervist, et lapseootuse aeg oleks rõõmus ja muretu ning, et beebi sünniks terve ja tugev.

 

Milles probiootikumide kasulikkus lapseootel emmele siis täpsemalt seisneb?

 

1. Probiootikumid aitavad vältida preeklampsia teket.

Preeklampsia on enimlevinud rasedusaegne tüsistus, mis tabab umbes 8% rasedaid. Preeklampsia korral ei saa loode kasvamiseks piisavalt hapnikku ega toitaineid ning tekib üsasisene kasvupeetus. See on üks peamisi enneaegsete sünnituste põhjustajaid. Samuti võib preeklampsia korral platsenta emaka seinalt irduda enne lapse sündi. Kuna ainus preeklampsia ravi on sünnitus, tuleb vahel rasedus lõpetada enneaegselt.

Norra Ema ja Lapse Ühenduse (Norwegian Mother and Child Chorod) poolt läbi viidud uuringu kohaselt vähendas probiootiliste toitude või toidulisandite manustamine oluliselt preeklampsia riski. Uuringus osales ligi 70 000 lapseootel naist.

Testgrupi liikmetel, kes tarbisid probiootikume iganädalaselt, vähenes tõsise preeklampsia tekke risk 25%. Noored emad, kes tarbisid probiootikume igapäevaselt vähendasid tõsise preeklampsia tekkimise tõenäosust lausa 39%.

 

2. Probiootikumid aitavad vältida rasedusaegse diabeedi teket ja liigseid „beebikilosid“.

Dublini Meditsiini ja Meditsiiniteaduse Kolledži teadlaste poolt läbiviidud uuringu kohaselt, aitavad probiootikumid hoida veresuhkru taset kontrolli all. Raseduse ajal, mil hormonaalne tasakaal on pidevas muutumises, on see eriti oluline, sest aitab tulevasel emmel püsida tervislikus kaaluvahemikus ning vältida riski rasedusaegse diabeedi tekkeks.

 


USA lastearst Natalie Engelbart selgitab head, mida probiootikumide tarbimine raseduse ja imetamise ajal emale ja beebile pakub.

3. Väiksem allergiate ja ekseemide risk.

Dr. Robert Boyle’i poolt Notthinghami Ülikoolis ja Londoni Kuninglikus Kolledžis läbi viidud uuringu kohaselt on beebidel, kelle ema on raseduse ja/või imetamise ajal tarbinud probiootikume, 22% väiksem risk nahaekseemide ja põletikuliste nahalöövete tekkeks. Seejuures, parimad tulemused saavutati, kui ema tarbis probiootikume raseduse viimastel nädalatel ning imetamise kuuel esimesel kuul, mis ületas isegi tulemused, kui vastsündinud beebile ilma ema vahenduseta probiootilisi lisandeid manustati.

 

Huvitav avastus, mis samuti uuringus välja tuli, oli see, et tuntud allergeenide, nagu näiteks: pähklite, piimatoodete ja munade välja jätmine menüüst, ei omanud beebi nahaprobleemide tekkimisel või mitte tekkimisel mingit seost. Uuringus kasutati 400 varasemalt teostatud uuringu tulemusi ning 6 000 naisest koosnevat testgruppi.

 

4. Probiootikumid korrastavad seedimist ja parandavad immuunsust.

Raseduse ajal, kui naise keha on pidevas muutumisprotsessis, on seedehäired, kõrvetised ja puhitised lihtsad tekkima. Regulaarne probiootikumide tarbimine aitab soolestiku mikrofloora tasakaalus hoida, hoiab seedimise korras ja enesetunde energilisena.

 

Dr. OHHIRA® probiootikumid on ainulaadsed oma elusate piimappebakterite sisalduse poolest. Seetõttu, lisaks kõigele eelnevale:

  • hõlbustavad need toidust vitamiinide ja mineraalainete omandamist, et beebi arenguks oleks loodud parimad tingimused,
  • varustavad organismi erinevate B-grupi vitamiinide, antioksüdantide, mineraalide, aminohapete, ensüümide ja prebiootikumidega,
  • tugevdavad organismi üldist immuunsust ja vastupanuvõimet.

 

Niisiis, probiootikumide tarbimine raseduse ajal on mitte ainult ohutu vaid tungivalt soovitatav, sest nendes sisalduvad head bakterid teevad Sinu orgamismis kõik selleks, et saaksid beebile arenguks ja kasvuks täiuslikult väärtuslikku ja turvalist keskkonda pakkuda. Samuti hoolitsevad need selle eest, et Sul endal oleks jõudu, energiat ja sära kogu 9 ootusekuu vältel.

 

Tervislikku ja õnnelikku ootuse aega!

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi