Dr. Ohhira probiootikum kapsel

Number üks probiootikum on füüsiline aktiivsus.

Treeningut peetakse sageli üheks kõige olulisemaks soolestiku tervise “probiootikumiks”, sest kehaline aktiivsus avaldab sügavat mõju soolestiku mikrobioomile – meie seedesüsteemis elavatele triljonitele mikroorganismidele. Kehaline aktiivsus soodustab heade bakterite kasvu, mis aitab parandada seedimist ja toitainete imendumist, tõstab tuju ning toetab immuunsüsteemi. Füüsiline aktiivsus on tihedalt seotud soolestiku tervisega.

Soolestiku mikrobioomi mitmekesisus ja head bakterid.

On uuritud, et regulaarne füüsiline aktiivsus suurendab soolestiku bakterite mitmekesisust, mida sageli seostatakse parema üldise tervisega. Mitmekesine mikrobioom kaitseb kahjulike patogeenide eest ja aitab kaasa kasulike metaboliitide tootmisele.

Uuringu näide: Ajakirjas Gut (2018) avaldatud uuring näitas, et professionaalsetel sportlastel oli mitmekesisem soolestiku mikrobioom kui istuvatel inimestel. See suurenenud mitmekesisus oli seotud tervist edendavate bakterite nagu Akkermansia kõrgema tasemega, mis on seotud ainevahetuse tervise ja rasvumise riski vähenemisega.

Metaboliitide tootmine.

On leitud, et treening suurendab lühikese ahelaga rasvhapete nagu butüraat, propionaat ja atsetaat tootmist. Need tekivad siis, kui soolebakterid fermenteerivad toidukiudaineid. Veel on neil oluline roll soolestiku tervise säilitamisel, vähendades põletikku ning tugevdades soolebarjääri ja varustades käärsoolerakkudele energiat.

Uuringu näide: Ajakirjas Translational Sports Medicine (2019) avaldatud uuringud rõhutasid, et mõõdukas kehaline aktiivsus suurendab lühikese ahelaga rasvhapete tootmist, eriti butüraadi, mis on tuntud oma põletikuvastaste omaduste ja soolestiku barjääri funktsiooni edendamise poolest.

Soolestiku barjääri terviklikkus.

Füüsiline aktiivsus tugevdab soolestiku limaskesta. Soolestiku limaskest toimib barjäärina, mis takistab kahjulike ainete lekkimist vereringesse. Kehaline aktiivsus parandab selle barjääri terviklikkust, vähendades põletiku ja erinevate haigustega seotud “lekkiva soole” sündroomi riski, kuid mõnel juhul võib probiootikumide juurdevõtmine olla vajalik.

Dr.OHHIRA® 3aastat fermenteeritud Standard ja 5aastat fermenteeritud Deluxe.

Uuringu näide: PLoS One’i (2015) uuring näitas, et regulaarse füüsilise tegevusega hiirtel oli parem soolebarjääri funktsioon ja vähenes soolestiku läbilaskvus, aidates ära hoida süsteemset põletikku.

Põletiku moduleerimine ja kehaline aktiivsus.

Regulaarsel treeningul on põletikuvastane toime, mis toob soolestiku tervisele kasu. Regulaarne treening viib vähema põletikumarkerite tasemeni soolestikus, mis vähendab põletikuliste soolehaiguste riski. Krooniline põletik on seotud erinevate soolehäiretega nagu põletikuline soolehaigus ja ärritunud soole sündroom.

Uuringu näide: Ajakirjas Oxidative Medicine and Cellular Longevity (2017) avaldatud uuring näitas, et regulaarne mõõdukas treening vähendas soolestiku põletikumarkereid, mis võib vähendada põletikuliste soolehaiguste riski.

Mõju soolestiku-aju teljele.

Liikumine mõjutab soolestiku-aju telge, kahesuunalist sidet soolestiku ja aju vahel, vähendades stressi ja ärevust. Teadaolevalt mõjutavad need kaks seisundit soolestiku tervist negatiivselt. Ja vastupidi, terve soolestik parandab vaimset heaolu.

Uuringu näide: Psühhoneuroendokrinoloogia (2018) uuring näitas, et treeningust põhjustatud muutused soolestiku mikrobioomis olid seotud ärevuse ja depressiooni sümptomite vähenemisega, mis näitab soolestiku tervise ja vaimse tervise vahelist koosmõju.

Mine aga trenni ja ole mõnuga kehaliselt aktiivne!

Liikumine on tervisliku eluviisi oluline komponent, mis laiendab selle eeliseid soolestiku mikrobioomile. Edendades mikroobide mitmekesisust, suurendades soolestiku barjääri funktsiooni, suurendades kasulike metaboliitide tootmist ja vähendades põletikku, toetab kehaline aktiivsus tervislikku soolestiku keskkonda, mis omakorda aitab kaasa üldisele heale tervisele ja heaolule.

Teaduse kinnitusi.

Clarke, S. F. jt. (2014). “Treenimine ja sellega seotud äärmuslikud toitumisharjumused mõjutavad soolestiku mikroobide mitmekesisust.” Gut, 63(12), 1913-1920.

Mach, N. ja Fuster-Botella, D. (2017). “Vastupidavustreening ja soolestiku mikrobioota: ülevaade või selle mõju vaimsele tervisele.“ Journal of Sport and Health Science, 6(2), 179-197.

Monda, V. jt. (2017). “Treenimine muudab soolestiku mikrobiootat positiivselt.” Oksüdatiivne meditsiin ja raku pikaealisus, 2017, 3831972.

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorv
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi