Kuidas allergia naturaalsel moel kontrolli alla saada?

Kevad on käes ja enamik meist rõõmustab saabuva soojuse, pikemate päevade ja rohke päikesepaiste üle. Leidub aga ka neid, kelle jaoks kevaded on piinarikkad, sest esimeste puhkevate õitega on platsis ka piinarikas allergia. Lahenduseks allergiatabletid või…? Õige, probiootikumid!

Florida Ülikooli teadlaste läbi viidud hiljutine uuring kinnitas, et Lactobacillus’e ja Bifidobakterte kombinatsioon (mis mõlemad kuuluvad ka Dr.OHHIRA® probiootikumide koostisse), mis on senini osutunud üliedukaks seedehäirete ravimisel, saavutas märkimisväärseid tulemusi ka allergia puhul. Katsesse kaasati 173 täiskasvanut, kes kannatasid mõõduka sesoonse allergia ehk heinanohu käes. Testgrupp jagati kahte rühma. Esimese rühma patsiendid võtsid 8 nädala jooksul probiootikume samal ajal, kui teisele grupile anti platseebot. Kõik osalejad vastasid iganädalaselt uuringule, kus andsid tagasisidet oma allergiasümptomite kohta. Probiootikume saanud patsientidelt laekus oluliselt rohkem tagasisidet allergianähtude taandumisest ja vähenemisest, kui patsientidelt, kes olid saanud platseebot. Samal ajal võeti testgrupi liikmete väljaheiteproovidest DNA analüüsid, et välja selgitada, kas ja kuidas on 8 nädala jooksul toimunud muutusi nende soolestiku mikrobioomis. Probiootikume võtnud testgrupi liikmetel oli soolestiku mikrobioom mitmekesisem ning sisaldas seejuures vähem patogeenseid baktereid, kui platseebot saanud grupliikmetel.

Probiootikumide võimalikku rakendamist allergia raviks ei ole veel väga palju uuritud, kuid 2015. aastal avaldati loend ühtekokku 23-st selleteemalisest uuringust ning eranditult kõik need kinnitasid, et probiootikume tarbinud testgrupi liikmetel allergia nähud leevendusid või kadusid täielikult, kui platseebot saanud testgrupi liikmed kogesid vähest muutust või ei täheldanud seda üldse.

Probiootikumide laialdasem kasutuselevõtt allergia ravimisel on peagi üsna tõenäoline. Seda kinnitab ka Matthew Ciorba, (gastroenteroloog ja Saint Luis’i Washingtoni Ülikooi Soolestiku uuringute programmi direktor): „On üsna tõenäoline, et üsna pea asendatakse praegused allergiaravimid kas täielikult või osaliselt probiootikumidega.“

Lisaks on kliinilised uuringud kinnitanud probiootikumide tõhusust ka toiduallergiate, atoopilise dermatiidi, õietolmuallergia ning astma ravimisel.

 

Allikad:

Jennifer C. Dennis-Wall, “Probiootikumid (Lactobacillus gasseri KS-13, Bifidobacterium bifidum G9-1 ja Bifidobacterium longum MM-2) parandavad rinokonjunktiviidi-spetsiifilist elukvaliteeti hooajalistel inimestel.” The American Journal of Clinical Nutrition, Märts 2017, DOI: 10.3945 / ajcn.116.140012

 

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorv
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi