Probiootikumides sisalduv Lactobacillus acidophilus piimhappebakter.
Mis on probiootikumid? Probiootikumid on elusad mikroorganismid, mis omakorda sisaldavad mitmeid piimhappebakterite tüvesid.
Lactobacillus acidophilus aitab kaasa seedimisele. Lisaks seedetraktile on Lactobacillus acidophilus osa ka normaalsest tupe mikrofloorast. See aitab hoida tupe pH tasakaalus ja võidelda patogeensete mikroobide vastu.
Samuti on Lactobacillus acidophilus‘el mitmeid teisi potentsiaalseid kasulikke rolle inimese organismis, näiteks aitab see reguleerida meie immuunsüsteemi, stimuleerides immuunrakkude aktiivsust ja soodustades immuunvastust.
Vähendab meie seedetrakti infektsioonide riski, osaleb teatud vitamiinide, näiteks nii B-rühma vitamiinide, biotiini ja vitamiin K tootmises soolestikus. See aitab tagada nende oluliste toitainete piisava imendumise organismis.
Alandab kolesteroolitaset veres. Bakter seob sapphappeid, mis aitab vähendada kolesterooli imendumist soolestikus. Lactobacillus acidophilus‘e tarbimine koos antibiootikumidega aitab säilitada soolefloora tasakaalu ning need head bakterid aitavad ära hoida antibiootikumide kõrvaltoimeid.
Piimhappebakter Lactobacillus brevis.
Stimuleerib immuunsüsteemi ja suurendab immuunrakkude aktiivsust. Samuti aitab vähendada põletikku ning tugevdada organismi vastupanuvõimet haigustele ja infektsioonidele.
Kasutatakse mõnikord suuõõne tervise edendamiseks. Antud bakter aitab tasakaalustada suuõõne mikrofloorat, vähendades seeläbi kaariese ja periodontiidi riski.
Bakteri tarbimine aitab inimese seedetrakti haavandite nagu peptilise haavandi ravimisel. Selle bakteri kasutamine aitab veel vähendada haavandite põletikku ning soodustada haavandite paranemist.
Lactobacillus brevis võib aidata alandada vere lipiidide taset, sealhulgas kolesterooli ja triglütseriidide taset. See on kasulik veel südame-veresoonkonna haiguste riski vähendamisel.
Lactobacillus bulgaricus meie probiootikumides.
Tegemist on piimhappebakteriga, mida kasutatakse jogurti kääritamisel. Näiteks aitab säilitada soolestiku tervise tasakaalu, toetab seedimist ja samuti aitab vähendada seedetrakti infektsioonide riski.
Veel mängib ta suurt rolli teatud vitamiinide sünteesimisel, näiteks B-rühma vitamiinide. Samuti aitab parandada mineraalide nagu kaltsiumi imendumist organismis. Oluline on teada, et Lactobacillus bulgaricus on kasulik põletikulise soolehaiguse leevendamisel. Probiootikumid ehk piimhappebakterid aitavad kiirendada normaalse mikrofloora taastumist.
Piimhappebakter Lactobacillus casei ss. casei.
Bakter on võimeline sünteesima teatud vitamiine, näiteks B-rühma vitamiine, mis on olulised ainevahetuse ja üldise tervise toetamiseks. Lisaks aitab parandada mineraalide imendumist, nagu raud, kaltsium ja tsink.
See bakter aitab tasakaalustada soolestiku mikrofloorat ja normaliseerida seedimist. Alandab vere kolesteroolitaset ja on kasulik südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel.
Meie probiootikumides sisalduv Lactobacillus fermentum.
See probiootiline tüvi aitab ravida seedetrakti haavandeid nagu maohaavandid või peptilised haavandid ja tal on palju kasutegureid.
Leevendab naistel esinevaid günekoloogilisi probleeme nagu kandidoos (pärmseene infektsioon) või bakteriaalne vaginoos. See bakter aitab tasakaalustada tupe mikrofloorat, vähendades patogeensete mikroorganismide kasvu ja toetades tervislikku tupekeskkonda. Tupeseene korral on probiootikumid väga tähtsal kohal.
Alandab vere kolesteroolitaset ja on kasulik südame-veresoonkonna haiguste riski vähendamiseks. Bakteril on võime siduda ja neutraliseerida seedetraktis leiduvaid toksiine. Need bakterid aitavad ära hoida ja vähendada kahjulike ainete mõju organismile. Vähendab stressi ja ärevust.
Lactobacillus helveticus subsp. helveticus.
Aitab vähendada kõrgenenud vererõhku, on kasulik südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel ja tervisliku vererõhu säilitamisel. Sellel bakteril on võime alandada vere kolesteroolitaset, mis on kasulik südame-veresoonkonna tervisele ja kolesteroolitasakaalu säilitamisele. Piimhappebakterid on südametervise seisukohast üha olulisemaks muutumas.
Mõned uuringud on näidanud, et Lactobacillus helveticus ss. helveticus võib aidata parandada une kvaliteeti. See tuleneb bakteri võimest mõjutada närvisüsteemi ja toetada lõõgastumist ning une reguleerimist. Piimhappebakterid on piisavas koguses manustatuna tervisele kasulikud.
Meie toidulisanditest leiad ka Lactobacillus plantarum piimhappebakteri.
Aitab vähendada soolestiku läbilaskvust ehk “lekkiva soole” seisundit. Sünteesib teatud vitamiine, näiteks B-rühma vitamiine. Lactobacillus plantarum on seotud allergiate leevendamisega, seda eriti toiduallergiate korral. Piimhappebakterid aitavad väga edukalt organismis esinevate toidutalumatustega toime tulla.
Bakteril on antimikroobsed omadused, mis aitab võidelda patogeensete bakterite ja teiste haigustekitajatega. See vähendab patogeenide paljunemist, aitab hoida seedetrakti tervislikuna. Aitab kaasa kehakaalu kontrollimisele. Bakter mõjutab ainevahetust ja toitainete imendumist ning seeläbi aitab reguleerida kehakaalu.
Leevendab nahahaiguste nagu ekseemi, akne ja psoriaasi sümptome. Nende bakterite tarbimine aitab tasakaalustada naha mikrofloorat, vähendada põletikku kui ka parandada naha tervist. Lactobacillus plantarum‘il on võime siduda ja neutraliseerida seedetraktis leiduvaid toksiine ning aidata seeläbi kaitsta organismi kahjulike ainete mõju eest.
Dr.OHHIRA® tooted sisaldavad ka Bifidobacterium breve ss. tüve.
Uuringud on viidanud, et Bifidobacterium breve ss. Breve aitab kaasa ainevahetuse paranemisele, sealhulgas glükoosi ainevahetusele ja kehakaalu kontrollile. See on eriti kasulik inimestele, kes võitlevad ülekaalulisuse või diabeediga. Bifidobacterium breve ss. Breve on eriti oluline imikute tervisele, aidates ennetada ja vähendada kõhukinnisust, koolikuid ja seedeprobleeme. Probiootikumid aitavad ära hoida väikelaste seedeprobleeme.
Bakter suudab konkureerida patogeensete mikroorganismidega, takistades nende kasvu ja paljunemist soolestikus. See aitab vähendada seedetrakti infektsioonide ja haiguste riski.
Mõned piimhappebakterid, sealhulgas Bifidobacterium breve ss. Breve, suudavad toota teatud vitamiine ja toitaineid, nagu B-vitamiinid ja K-vitamiin. Need toitained on olulised üldise tervise säilitamiseks ja normaalse ainevahetuse toetamiseks.
Vähendab allergiliste reaktsioonide riski ja allergilise astma teket. Uuringud on näidanud, et selle bakteri tarbimine imikueas soodustab immuunsüsteemi korrektset arengut, vähendades allergiate tekkimise tõenäosust hilisemas elus.
Bifidobacterium infantis ss. Infantis bakter.
Aitab säilitada seedetrakti mikrobioomi tasakaalu ja toidul paremini imenduda, toetades seeläbi seedimisprotsesse ja soolestiku tervist. On leitud, et Bifidobacterium infantis ss. Infantis omab positiivset mõju vaimsele tervisele.
Uuringud on näidanud seost selle bakteri tarbimise ja meeleolu parandamise, ärevuse vähendamise ning depressiooni sümptomite leevendamise vahel. Bifidobacterium infantis ss. Infantise bakterite tarbimine on eriti oluline imikutel. See aitab soodustada imiku soolestiku küpsemist ja seostatakse kõhukinnisuse, koolikute ja seedehäirete ennetamisega.
Infantis on seotud allergiate ennetamisega, eriti toiduallergiate ja atoopilise dermatiidi korral. See bakter toetab immuunsüsteemi arengut, aidates vähendada ülitundlikkust allergeenide suhtes. Bakter on võimeline lõhustama laktoosi, piimas leiduvat suhkrut.
Suurendab vitamiinide ja toitainete imendumist seedetraktis. Näiteks võib Bifidobacterium infantis ss. Infantis toetada B-vitamiinide ja kaltsiumi imendumist, mis on olulised üldise tervise ja luude tugevuse jaoks. Tugevdab soolebarjääri, mis on soolestiku limaskesta kaitsev kiht.
Need bakterid on võimelised tootma kasulikke ühendeid nagu lühikese ahelaga rasvhapped, mis on olulised soole tervise jaoks. Rasvhapped toetavad soolestiku limaskesta tervist, vähendavad põletikku ja toetavad kasulike bakterite kasvu.
Bifidobacterium longum piimhappebakter.
Selle tüve puhul on tegemist ühega paljudest bakteriliikidest, mis elavad inimese seedetraktis ja moodustavad seedetrakti mikrofloora olulise osa. Bifidobacterium longum on üks kõige levinumaid ja uuritumaid bifidobakterite liike ning sellel on mitmeid kasulikke omadusi inimeste tervisele.
Aitab vähendada teatud tüüpi vähkide, sealhulgas käärsoolevähi ja rinnavähi riski. See võib olla seotud bakteri võimega lagundada ja eemaldada kantserogeene seedetraktist ning tugevdada immuunsüsteemi. Mikrofloora tasakaalu muutused võivad mõjutada aju ja närvisüsteemi tervist ning seostuda ärevuse ja depressiooniga. Bifidobacterium longum on seotud positiivsete mõjudega vaimsele tervisele, sealhulgas ärevuse ja depressiooni sümptomite leevendamisega ja on abiks laktoositalumatusega inimestele.
Bifidobacterium longum ja teised bifidobakterid on võimelised sünteesima teatud B-vitamiine nagu foolhape, riboflaviin ja pantoteenhape, samuti K-vitamiini. Need vitamiinid on olulised mitmete keha funktsioonide jaoks, sealhulgas energia tootmine, vereloome ja närvisüsteemi funktsioonid.
Vähendab kolesterooli taset veres. See on seotud bakteri võimega siduda ja eemaldada kolesterooli kehast, samuti mõjutada sapphappeid ja rasvade ainevahetust ning aitab vähendada allergiate, eriti atoopilise dermatiidi (ekseem) ja allergilise riniidi (heinapalavik) riski lastel.
Piimhappebakter Bifidobacterium lactis.
See on teine oluline bakteriliik, mis kuulub bifidobakterite perekonda ja esineb loomulikult inimese seedetraktis. Bifidobacterium lactis toodab ensüümi laktaas, mis aitab lagundada laktoosi (piimasuhkrut).
On kasulik kõhulahtisuse vähendamisel, eriti antibakteriaalsest ravist põhjustatud kõhulahtisuse korral. See aitab taastada seedetrakti normaalset mikrofloorat ja vähendab kahjulike bakterite kasvu. Et antibiootikumid takistavad kõikide mikroobide elutegevust, on väga oluline antibiootikumikuuri ajal tarbida probiootikume, et kiirendada normaalse mikrofloora taastumist. Pärast kuuri jätkata probiootikumide võtmist vähemalt kolme kuu jooksul.
Aitab säilitada soolestiku mikrofloora tasakaalu, olles eriti vastupidav tingimustele nagu maohape ja sapid, aitab vältida kahjulike mikroobide nagu patogeensete bakterite ja pärmseente liigset kasvu soolestikus.
Positiivne mõju ainevahetusele kui ka kehakaalu kontrollile, glükoosi taseme reguleerimisele ning kolesterooli ja triglütseriidide taseme vähendamisele. Bifidobacterium lactis‘el on võime konkureerida patogeensete mikroobidega, võttes neilt ressursse ja kinnitudes soolestiku limaskestale.
Streptococcus thermophilus piimhappebakter.
See on oluline bakteritüvi, mida kasutatakse laialdaselt piimatoodete või jogurti ja juustu valmistamisel. Aitab seedetrakti tasakaalu säilitada ning soodustab laktoosi seedimist. Võime konkureerida kahjulike mikroobidega seedetraktis, mis aitab vältida seedetrakti infektsioonide teket. Üha enam tuleb perearstidelt infot, milles soovitatakse probiootikume nii seedimise parandamiseks kui allergiate leevendamiseks.
See bakter toodab happelisi ühendeid, mis pärsivad patogeensete mikroobide kasvu ja aitavad säilitada soolestiku tervist. Sünteesib mõningaid B-rühma vitamiine, näiteks foolhapet ja riboflaviini. Need vitamiinid on olulised mitmete keha funktsioonide jaoks, sealhulgas raku ainevahetus, energiatootmine ja närvisüsteemi tervis.
Vähendab vere kolesteroolitaset. See on seotud bakteri võimega siduda ja eemaldada kolesterooli kehast ning mõjutada rasvade ainevahetust. Streptococcus thermophilus toodab ensüüme, mis aitavad murda toidus olevaid keerulisi süsivesikuid kui ka valke, suurendades nende biosaadavust ja see suurendab toitainete imendumist ja kasutamist organismis.