Tilk! looduskosmeetika looja Pille Lengi alustas looduskosmeetika ja nahahoolduse teemadega ligikaudu 8 aasta tagasi.
Pille ja tilk! bio Looduskosmeetika aitavad “Aknest vabaks” väljakutses osalejatel leida sobilikud nahahooldustooted ja -rutiinid, mis toetaksid ja parandaksid naha tervist ja elujõudu.
Isiklik nahaprobeem viis looduskosmeetika brandi loomiseni
„Minu huvi looduskosmeetika vastu sai alguse ajal, kui elasin Pekingis. Suurlinna elutempo, saastunud õhk, järsud kliimamuutused ja tihedad konditsioneeritud õhuga lennureisid hakkasid ajapikku oma negatiivset mõju avaldama ja avastasin end järjest süvenevate nahaprobleemide küüsis, millele hakkasin lahendusi otsima. Leidsin vastused Hiina meditsiinis tuntud looduslikest õlidest, mida täiendas väärtuslik täiendus Malaysia reisil avastatud ja seal laialt levinud kookosõli näol, mis samal ajal niisutas kui ka hooldas mu probleemset nahka.
Kuna see kogemus oli minu jaoks, võib öelda, et elumuutev, leidsin, et uued teadmised ja positiivsed tulemused, mida tänu neile olen saavutanud, võivad aidata ka paljusid teisi, kes maadlevad samasuguste probleemidega ning need väärivad jagamist. Nõnda oligi esimene samm tilk! looduskosmeetika loomise suunas astutud.
Sellest ajast peale olen pühendunud erinevate nahaprobleemide uurimisele ning uute lahenduste leidmisele ja toodete arendamisele lähtuvalt sellest, mis oleks inimestele abiks.
Tilk! kaubamärgi kontseptsioon väljendabki sisuliselt minu südamesoovi, et iga inimene võiks leida endale sobivad looduslikud nahahooldustooted.“
Miks meil esineb täna nii laialdaselt nahaprobleeme?
„Ma näen üsna sagedasti, et inimesed pahatihti alahindavad naha puhastamist. Seda ei peeta lihtsalt kuigi oluliseks, või pidevas kiirustamises ei jää iseendale lihtsaltaega ja energiat. Selle asemel, et õhtul endale üks koduspaa hooldus teha, on päev olnud nii väsitav, et tahaks lihtsalt magama minna. Samas põhjustab just naha puhastamata jätmine kõige enam probleeme, sest päeva jooksul koguneb nahapinnale mustus ja rasu, mis puhastamata jättes võivad hakata tekitama ummistusi ja põletikke. Miks mitte juurutada omale rutiin, kus nahahooldus oleks kui kvaliteetaeg iseendale, mil poputada end erinevate nahahooldustoodetega. See annab hea enesetunde ja garanteerib, et nahk on terve ja särav.“
Üks kuldne soovitus ilusa jume ja klaari naha jaoks
„Oma nahahooldustooteid tuleks vahetada vastavalt aastaajale. Näiteks suvel ja talvel on naha vajadused täiesti erinevad ja suviste toodete kasutamine ei anna soovitud tulemust talvel ja talviste toodete kasutamine suvel võib olla naha jaoks liiga toitev.“
Milliseid tooteid tilk! kaubamärk pakub?
Täna kuulub tilk! brändi valikusse 4 tooteliini: tilk! Lab, tilk! Herbal, tilk! Forest ja tilk! Pure Luxury. Kõik tilk! tooted ühendavad
endas parimaid looduslikke ja kohalikke bioaktiivseid toimeaineid.
„Meie kõigi nahad on erinevad, aga on oluline, et me võiksime kõik ennast sealjuures hästi tunda – ka pideva kreemitamiseta! Oleme tilk! toodete koostiste ja retseptidega palju vaeva näinud selleks, et need oleksid tõhusad ja rahuldaksid maksimaalselt erinevate nahatüüpide vajadusi.“
Kohalik tooraine, jätkusuutlikkus ja roheline maailmavaade, teaduslik lähenemine
Tilk! on teistest looduskosmeetika brändidest erinev selle poolest, et toodetes kasutatakse innvoaatilisi koostisosasid – näiteks musta küüslauku. Samuti on võetud vastutus ja julgus astuda oma roheuundustega välja traditsioonilise kosmeetika ”kastist”. Näiteks kasutatakse tilk! kehakoorijates toiduainetööstusest üle jäävat kohvi ning korjatakse tagasi kasutatud pakendid, et neid siis uuesti ringlusse lasta uute toodete jaoks.
„Lisaks on meie jaoks olulisel kohal koostöö teadusasutustega, et leida parimaid innovaatilisi lahendusi nahahooldustoodete arendamiseks. Heaks näiteks sellest on tilk! Lab sari“ lisab Lengi.
Pille, mida Sa soovid läbi tilk! kaubamärgi saavutada?
„Minu jaoks on oluline, et inimene suudaks elada loodusega kooskõlas ja oma tervist looduslike vahenditega toetada. Mind motiveerib mõte, et ma saan maailmas luua positiivseid muutusi, kellegi elu paremaks muuta ja tuua inimesed tagasi lähedasse kontakti loodusega.“
Tekst: Katrin Talvak