Imiku tervis

Kuidas probiootikumide abil toetada beebi tervist?

Beebi tervis saab alguse juba lapseootuse varases faasis. Seepärast on ääretult oluline, et lapseootuse aeg võimalikult tervislikult ja muretult kulgeks. Probiootikumide toetav roll on selles osas teaduslikult tõestatud. Need on lapseootuse ajal suurepäraseks organismi toetavaks abiliseks raseduse igas faasis ja toovad kasu teile mõlemale. Näiteks on kinnitust leidnud, et probiootikumide tarbimine lapseootuse esimese kolme trimestri vältel vähendab rasedusaegsete komplikatsioonide teket ja enneaegse sünnituse riski.  Probiootikumide manustamine raseduse hilisemas faasis vähendab aga preeklampsia tekke võimalusi 20% võrra. Lisaboonuseks kaasneb probiootikumide tarbimisega teatavasti parem paranenud seedimine, mis paljudele lapseootuse ajal probleeme valmistab. Oluline on ka see, et probiootikumide tarbijad omandavad toidust paremini toitaineid, vitamiine ja mineraale, mis on lapseootuse ajal eriti oluline.  

 

Beebi tervise määrab ema lapseootuse ajal ning sünnitusel

Kui emme enda eest hästi hoolt kannab, sünnib ka beebi terve ja tugevana. Sündi ootav beebi nimelt on steriilse mikrobioomiga – tema organismis ei ole veel mitte ühtegi bakterit. Sünniprotsessi käigus, saab ta oma “stardipaketi” emmelt sünnituskanali läbimise käigus.  Seega – mikrobioom on ema esimene kingitus oma beebile. Selle kingituse olulisus aga seisneb teadmises, et sünnil kaasa saadud mikrobioom saab mõjutama lapse tervist ja immuunsust kogu järgneva elu jooksul! Seega, see, millise mikrobioomi sündiv beebi kaasa saab, on suures osas ema teha, sõltuvalt sellest, kui hästi on emme  suutnud lapseootuse ajal enda ja pisikese uue elu eest hoolt kanda.

Loe meie blogist pikemalt, kuidas probiootikumid lapseootuse ajal Sinu organismi toetavad. 

Mikrobioomi mitmekesisus võrdub lapse immunsüsteemi tugevusega. 

Põhjuseks, miks tänapäeva lastel esineb võrreldes varasemaga palju rohkem allergiaid, astmat, ekseeme, nahaprobleeme ja tähelepanuhäireid, peetakse just nende mikrobioomi mitmekesisuse vähenemist. Kuna meie tänapäevased elamistingimused on steriilsemad – ei ole nii suurt kokkupuudet koduloomadega, õues mängimine on vähenenud ja lapsed ei puutu enam nii suurel määral kokku bakteritega, kes nende mikrobioomi mitmekesistaks. Samuti on meie toidulaud muutunud üksluisemaks, selles sisalduvate toitainete sisaldus väiksemaks, ravimite tarbimine suuremaks – kõik see avaldab  aga mikrobioomile ja selle mitmekesisusele ebasoodsat mõju.

Dr.OHHIRA® toodetest on beebi õrna mikrobioomi toetuseks kõige paslikum prebiootiline pasta, mille manustamine on lihtne ning selle rikkalik kiudainerikas koostis toidab beebi õrna mikrobioomi sõbralikke baktereid ning soodustab nende arvukust ja mitmekesisust. 

Dr.OHHIRA® 5-AASTANE RETSEPT HAPENDATUD TAIMEDE JA PIIMHAPPEBAKTERITEGA

Probiootikumid aitavad beebidel ennetada sepsise tekke ohtu kuni 40% võrra.

Tohutult kurb statistika räägib, et igal aastal sureb maailmas sepsise tõttu, eeskätt arengumaades, ligikaudu 600 000 imikut. Nebraska ülikooli meditsiinikeskuse epidemioloogiaprofessor Pinaki Panigrahi töörühm manustas Indias alates 2008. aastast 4557 vastsündinule bakterit Lactobacillus plantarum sisaldavat toodet (mida sisaldavad ka Dr.OHHIRA® probiootikumid). Bakteritüvi on teada-tuntud oma võime poolest kasvada soolestikurakkude pinnal. Probiootikum sisaldas ka bakteri kasvu soodustavaid prebiootikume (ka need on Dr.OHHIRA® kapslites kaasas). Esimesel kahel elukuul tekkis probiootikumi saanud imikutest sepsis 5,4 protsendil. Baktereid mitte sisaldanud toodet saanud lastest aga üheksal protsendil. Teisisõnu vähendas probiootikum eluohtliku põletiku tekkimise riski 40 protsenti. 

Dr.OHHIRA® probiootikumide kapslite sisu tuleks alla 3-aastasele lapsele manustades kapslist välja pigistada. Imikule võib väljapigistatud pasta manustada igemetele või imetades otse rinnanibule määrituna. Rinnalaps aga saab oma vajaliku probiootikumi-doosi kätte ka juhul, kui kapsleid manustab tema imetav ema. 

Probiootikumid ennetavad  beebidel kopsupõletikku ja ülemiste hingamisteede haigustesse nakatumist ja kiirendavad neist paranemist.

Mitmete uuringute põhjal on teadlased jõudnud järeldusele, et õigel ajal manustatud bakterid võivad parandada imikute immuunsüsteemi tööd tervikuna. Ühe katse tulemusena vähenes beebidel, kellele manustati probiootikume, kopsupõletikku ja teistesse ülemiste hingamisteede haigustesse nakatumine võrreldes kontrollrühmaga, kes probiootikume ei tarbinud, 34 protsenti. 

Dr.OHHIRA® probiootikumidega läbi viidud katses uuriti 76 raske kopsupõletikuga haiglas viibinud imikut vanuses 6-24 kuud. Poolele testgrupist manustati väike kogus antibiootikume koos Dr.OHHIRA® probiootikumidega. Teisele poolele vaid antibiootikume. Katse tulemusena alanes probiootikume tarbinud imikute palavik poole päevaga, kui antibiootikume saanud imikutel võttis see keskmiselt aega 2 päeva. Kopsupõletikust tingitud köha taandus probiootikume saanud beebidel keskmiselt 2 päevaga, kui antibiootikume saanud grupil kulus selleks 4,5 päeva.

Probiootikumid vähendavad koolikute teket ja leevendavad kõhuprobleeme.

Mitmed katsed on näidanud, et tarbides probiootikume, vähenevad vastsündinutel koolikute hood, eriti juhul, kui probiootikume manustatakse kolme esimese elukuu jooksul, mil õrn mikrobioom on alles väljakujunemise järgus. Katses, kus beebidele manustati probiootikume, vähenes märgatavalt nende nutuhoogude arv ja kestus ning kõhuärrituste esinemise sagedus. 

Probiootikumid vähendavad ekseemide ja nahaprobleemide teket.

Ligikaudu 15 protsenti beebisid tabavad esimese 24 elukuu jooksul ekseemid. Dr Robert Boyle’i poolt Notthinghami Ülikoolis ja Londoni Kuninglikus Kolledžis läbi viidud uuringu kohaselt on beebidel, kelle ema on raseduse ja/või imetamise ajal tarbinud probiootikume, 22% väiksem risk nahaekseemide ja põletikuliste nahalöövete tekkeks. Seejuures, parimad tulemused saavutati, kui ema tarbis probiootikume raseduse viimastel nädalatel ning imetamise kuuel esimesel kuul, mis ületas isegi tulemused, kui vastsündinud beebile ilma ema vahenduseta probiootilisi lisandeid manustati.  Huvitav avastus, mis samuti uuringus välja tuli, oli see, et tuntud allergeenide, nagu näiteks: pähklite, piimatoodete ja munade välja jätmine menüüst, ei omanud beebi nahaprobleemide tekkimisel või mitte tekkimisel mingit seost. Uuringus kasutati 400 varasemalt teostatud uuringu tulemusi ning 6 000 naisest koosnevat testgruppi.

 

Beebi naha välispidiseks hoolduseks on samuti probiootlised nahahooldustooted vägagi omal kohal. Antibakteriaalsete pesu -ja puhastusvahendite asemel võiks kindlasti eelistada probiootilist, mis aitavad arendada õrna ja alles kujunevat naha mikrobioomi, kasvatada selle vastupanuvõimet ja sättida naha pH õigesse vahemikku, et see saaks maksimaalselt terve ja tugev. Mähkmelööbe, allergia või nahaärrituse puhul on aga nii probiootilisel seebil kui nahaõlil rahustav ja niisutav toime, mis toob kohest leevendust, vähendab kipitust ja sügelust ja aitab vältida edaspidiste nahaärrituste teket.

 

Allikad:

The developing gut microbiota and its consequences for health.

What Is the Hygiene Hypothesis?

Probiootikum aitab ennetada imikutel eluohtlike põletike teket.

It’s science: Probiotics may lower your risk of pregnancy complications.

A randomized synbiotic trial to prevent sepsis among infants in rural India

Dr OHHIRA® probiootikumidega läbi viidud katsed.

 

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorv
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi