5 head põhjust, miks aeg-ajalt probiootikume tarbida

Probiootikumide kasulikkuse kohta on viimasel ajal väga palju räägitud ja teadlased avastavad järjest uusi toimeid, millega need pisikesed abimehed meie tervist turgutavad. Nende kasulik toime seedeprotsesside korrastajana on juba ammu kõigile teada, kuid arvukad uued uuringud on leidnud muuhulgas palju uut ja põnevat. Näiteks on kinnitust leidnud probiootikumide erakordselt tõhus toime depressiooni ravimisel, hooajalisest allergiast ja nahaprobleemidest vabanemisel või siis näiteks kogu organismi suurepärase toniseerija ja noorendajana.

 

Dr. Ross Pelton’i legendaarne vastus küsimusele, kes peaksid probiootikume tarbima oli: “Arvan, et probiootikume peaksid võtma kahte tüüpi inimesed. Esimene tüüp inimesi on need, kes peaksid seda võtma oma terviseprobleemide tõttu, et neid lahendada ja terveks saada. Teine tüüp inimesi on need, kes on juba terved ja nad tahavad jääda terveks. Nii et põhimõtteliselt soovitan probiootikume kõikidele. Mõistagi, pidas ta silmas Dr.OHHIRA® probiootikume.

 

Siin on 5 head põhjust, miks igaüks aeg-ajalt ühe turgutava probiootikumikuuri läbida võiks.

 

1. Kiirem seedimine

Piimhappebakterite ehk probiootikumide kõige enamtuntud mõju on soolestiku mikrofloora tasakaalustamine. See tagab, et Su seedimine on muretu ja kõht käib korralikult läbi.

 

2. Toitainete omastamine

Sama oluline kui see MIDA me sööme, on ka see, MIDA me oma toidust omastame. Probiootikumide üheks tõestatud toimeks on see, et nad aitavad meil toidust maksimaalselt vitamiine ja mineraalaineid kätte saada.

 

3. Paranenud immuunsus

Kas Sa teadsid, et 70-80% Sinu immuunsusest asub soolestikus? Probiootikumid toodavad meie organismis bakteriotsiine (looduslik antibiootikum) ja aitavad seeläbi tugevdada meie vastupanuvõimet haigustele ja viirustele.

 

4. Meeleolu ja energia

Millises inimkeha osas toodetakse õnnehormooni serotoniini? Kui vastasid soolestik, vastasid õigesti. Just täpselt nii ongi. Lisaks sellele, et serotoniin valmib soolestikus, on headel (probiootilistel) bakteritel ka oluline roll tootmaks virgatsaineid, et serotoniin soolestikust ajju transportida. Kui soolestiku tasakaal on korras, oled rõõmus, energiline ja emotsionaalsed söömasööstud ei ole teema.

 

5. Isudest vabanemine

Erinevad bakteriliigid toituvad erinevatest toitainetest. Patogeenid (ehk meile mittekasulikud bakterid) armastavad tihtilugu suhkru ja tärkliserikkaid toite, head (probiootilised) bakterid aga toituvad suuremalt jaolt kiudainetest. Teaduslikult on selgeks tehtud, et bakterid toodavad sensoreid, mis panevad meid ihalema just seda toitu, mis NEILE ellujäämiseks vaja. Seega tegelikult kontrollivad meie soolestiku bakterid meie isusid! Mikrobioom ja selle tasakaal omandas just uue tähenduse, eks? Kui Sinu soolestikus on valdavalt head (probiootilised bakterid), siis Sul isu ebatervisliku järgi lihtsalt ei tekigi!

 

Loe lisaks:

Kuidas on robiootikumid abiks kaalu langetamisel 
Probiootikumid – looduslik antidepressant
Teadusuuringud Dr.OHHIRA® probiootikumidega

 

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorv
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi